TIXIK.cz » Francie » Midi-Pyrénées » Haute-Garonne » Toulouse » Basilica Saint Sernin

Basilica Saint Sernin - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Basilica Saint Sernin: Hlídač pokojů
Basilica Saint Sernin Mapa Mapa hotelů Basilica Saint Sernin

Související témata

Basilica Saint Sernin: Fotografie

Doporučené hotely Basilica Saint Sernin


Zobrazit všechny »Basilica Saint Sernin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Basilica Saint Sernin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Basilica Saint Sernin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Canal du Midi2km
Roman Amphitheatre Toulouse4km
Saint-Pierre61km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 00:11:54, Adresa: 1 Place Saint-Sernin, 31000 Toulouse, Francie, Telefon: +33 5 61 11 02 22, WWW stránky:

Basilica Saint Sernin je bývalý kostel opatství sv. Sernin v Toulouse , ve Francii . Bazilika byla postavena v románském slohu mezi lety 1080 a 1120. Nachází se na místě dřívější baziliky postavené ve 4. století, ve které jsou uloženy ostatky Saint Sernina, který byl prvním biskupem v Toulouse v roce 250. Basilica Saint Sernin je unikátní jak exteriérem, tak interiérem. Na první pohled Vás hned zaujme zvonice, která je rozdělena do 5 pater. 3 spodní patra mají románské klenby a stojí zde od 12 století. Horní 2 patra jsou ze 14. století. Vrcholek věže je z 15. století. Nejstarší částí objektu Basilica Saint Sernin je tzv. Chevet, který byl postaven v 11. století. Jedná se o devět kaplí. Interiér baziliky má rozměry 115 x 64 x 21 metrů. Centrální loď je klenutá, má čtyři uličky, které mají žebrovou klenbu. Přímo pod věží je mramorový oltář, který posvětil papež Urban II v roce 1096. Tento oltář byl navržen Bernardem Gilduinem. V místní hrobce jsou pozůstatky jak papeže Saint Sernina, tak Saint Honoratuse a mnoha dalších svatých.

Informace a fakta

GPS: 43.6082, 1.4415
Nadmořská výška: 150 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:10

Basilica Saint Sernin: Recenze

Basilica Saint Sernin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Toulouse (0.5km)Balma (5km)Blagnac (6km)Quint-Fonsegrives (8km)Tournefeuille (8km)Colomiers (9km)Ramonville-Saint-Agne (7km)Rouffiac-Tolosan (9km)Pibrac (13km)

Webmap: 1 2 3