TIXIK.cz » Města » Barcelona

Ubytování Barcelona, hotely Barcelona

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Barcelona: Hlídač pokojů
Barcelona Mapa Mapa hotelů Barcelona

BarcelonaBarcelona

Související témata

Satelitní mapa Barcelony, Tipy na výlety poblíž Barcelony, Penziony v Barceloně, Luxusní ubytování v Barceloně, Apartmány v Barceloně, Levné ubytování v Barceloně, Autopůjčovny v Barceloně, Barcelona - počasí, Barcelona: Fotografie

Doporučené hotely Barcelona


Zobrazit všechny »


Barcelona: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Barcelona Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Barceloně, Plánovač výletů, Barcelona a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:19:20, Adresa: Passatge de la Concepció, 7, Barcelona, Španělsko, Telefon: +34 933 68 97 00, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
UNESCO
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.3937, 2.1646
Nadmořská výška: 7 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:02:44

Barcelona: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-11-07 19:58:11
výstřední architektura
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:17
Barcelona je druhé největší město Španělska. Přístavní město se rozkládá na pobřeží Středozemního moře a založily jej iberské kmeny. Později město ovládli Féničané a Kartaginci. Ve středověku byla Barcelona nejvýznamnějším přístavem Středomoří. Koncem 19. století je město střediskem katalánského hnutí. V roce 1977 se Barcelona stává hlavním městem Katalánska a je nejznámějším španělským městem. V Barceloně sídlí arcibiskup. Najdeme tu řadu vysokých škol a několik univerzit. V roce 1992 byla dějištěm olympijských her. Ve městě sídlí známý fotbalový klub FC Barcelona. V Barceloně bylo vybudováno Mořské akvárium. Tvoří jej skleněný tunel pod mořskou hladinou. Město je známé řadou architektonických památek. Autorem řady staveb je A. Gaudí. Symbolem města je chrám Sagrada Familia. Výstavba tohoto chrámu stále probíhá. Stavba byla zahájena v roce 1883 podle návrhu Gaudího. V parku Güel je Gaudího muzeum. Zajímavostí parku jsou lavičky zdobené barevnými kameny. Další zajímavostí Barcelony je Gotická čtvrť. Jedná se o soubor staveb s katedrálou sv. Eulálie ohraničený římskými hradbami. Na náměstí Plaza del Rei stojí palác místokrále ze 16. století. Barcelona se může pochlubit zachovalou středověkou loděnicí. V areálu loděnice je muzeum námořní plavby. Ve městě se dochovalo několik paláců a řada církevních staveb. V jednom z paláců je umístěno Picassovo muzeum. Nejlepší ukázkou katalánské gotiky je chrám Santa Maria del Mar.
 2012-01-29 21:21:43
V roce 2010 jsem byla na eurovíkendu v Barceloně. Bohužel mi nevyšlo počasí a tak celý dojem z ní mám trošku ovlivněn. Pokud je ale hezky, musí tam být kouzelně. Nádherná je pláž, ta je přímo v samotném centru. Je písčitá, neskutečně dlouhá a hodně prostorná. Takže když je vedro k padnutí můžete se osvěžit. Za prodloužený víkend se stihne celá metropole projít a vše zajímavé navštívit. Ale pokud jste někdo byl předtím v Paříži, v Londýně nebo v Římě bude trošku zklamaní. Barcelona je moderní město spíše s mrakodrapy než památkami.

Města a obce v okolí

Barcelona (0km)L'Hospitalet de Llobregat (6km)Badalona (9km)Tiana (13km)Corbera de Llobregat (19km)Alella (16km)Begues (21km)Castelldefels (21km)Sabadell (18km)