TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Barbakán v Krakově

Barbakán v Krakově - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Barbakán v Krakově: Hlídač pokojů
Barbakán v Krakově Mapa Mapa hotelů Barbakán v Krakově

Barbakán v KrakověBarbakán v Krakově

Související témata

Barbakán v Krakově: Fotografie

Doporučené hotely Barbakán v Krakově


Zobrazit všechny »


Barbakán v Krakově: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Barbakán v Krakově Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Barbakán v Krakově a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Soukenická budova v Krakově0.5km
Collegium Maius0.7km
Jagellonská univerzita, Polsko0.8km
Les Niepołomicka26km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Budovy, Aktuální čas: 05:58:04, Adresa: Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 422 98 77, WWW stránky:

Barbakán v Krakově je netradiční stavba a jedno z nejvyhledávanějších míst ve městě Krakov na jihovýchodě Polska . Je to součást bývalého opevnění města. Barbakán v Krakově je naprostý unikát, protože stavby podobného typu se vyskytují spíše v arabských zemích. V Evropě se do dnešní doby dochovaly pouze další dva podobné objekty, ale Barbakán v Krakově je z nich jednoznačně nejlépe zachován.

Historie

Barbakán v Krakově byl postaven na konci 15. století z důvodu nutnosti posílit krakovské opevnění, které bylo vystavováno častým nepřátelským nájezdům. Původně ho obklopoval příkop, který byl 24 metrů široký a 3,5 metru hluboký. Barbakán v Krakově byl spojen s Floriánskou bránou , další součástí městského opevnění. Na počátku 19. století byla na příkaz rakouského císaře Františka I., který byl v té době i krakovským vládcem, zbourána větší část původního opevnění. Barbakán v Krakově tuto akci společně s několika věžemi přežil, byl však zasypán jeho příkop. V současnosti slouží Barbakán v Krakově hlavně turistům a pořádají se v něm různá představení.

Vzhled

Barbakán v Krakově má kruhový tvar a je postaven v gotickém slohu. Jeho vnitřní průměr je 24, 4 metru a zdi jsou tlusté více než 3 metry. Nachází se na něm 7 věžiček a celkem 130 střílen. Barbakán v Krakově nemá fasádu, výborně tak vyniká jeho cihlová struktura.

Marcin Oracewicz

Barbakán v Krakově nese na východní straně pamětní desku krakovského občana Marcina Oracewicze. Ten prý během obléhání města ruskými vojsky ve 2. polovině 18. století zabil jejich velitele svým knoflíkem, který si nabil do zbraně kvůli nedostatku munice.


Informace a fakta

GPS: 50.0655, 19.9417
Nadmořská výška: 219 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:20

Barbakán v Krakově: Recenze

Barbakán v Krakově prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (0.2km)Węgrzce (7km)Rząska (8km)Szczyglice (9km)Modlnica (9km)Kryspinów (11km)Balice (11km)Libertów (11km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3