TIXIK.cz » Města » Černá Hora » Bar » Bar

Bar - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bar: Hlídač pokojů
Bar Mapa Mapa hotelů Bar

Související témata

Největší města v Černé Hoře, Satelitní mapa Černé Hory, Satelitní mapa Baru, Apartmány v Baru, Bar: Fotografie

Doporučené hotely Bar


Zobrazit všechny »Bar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bar a doprava
King Nikola's PalaceMuzea0.4km
Topolica StadiumStadiony0.8km
Susanj BeachPláže1km
Červená plážPláže3km
Barská riviéraRegiony4km
Zlaté pobřežíPláže4km
Sutomore beachPláže6km
Sutomore CliffÚtesy6km
RumijaHory8km
Mali Maljevik beachPláže7km
BarRegiony9km
Královnina pláž Pláže11km
Bílá plážPláže12km
White beachPláže12km
Pláž MurićiPláže13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:18:38, WWW stránky:

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

nesnesitelné letní teploty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

církevní památky

Aktivity

kayaking
jízda na koni
rybaření
rafting


Informace a fakta

GPS: 42.0985, 19.0947
Nadmořská výška: 6 m
Nejbližší hranice: Albánie, 18 km
Vzdálenost do hlavního města: Podgorica, 41 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:31:25

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bar.me/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bar: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:24:06
Bar je hlavní nákladní i osobní přístav Černé Hory . Jedná se zároveň o největší město v jižní části černohorského přímoří. Nachází se na úpatí pohoří Rumija, při Jadranské magistrále, asi 25 km od letoviska Petrovac na Moru . V současné době žije ve městě Bar kolem 37 000 obyvatel. Historie města Bar je velmi krátká. Město bylo založeno až koncem 19. století. V roce 1979 město díky zemětřesení utrpělo velké škody, a tak se začal budovat nový Bar, který je podle odborníků nejzdařilejší architektonický projekt Černé Hory . Původní město se rozkládá asi 4 km východně od současného.

O městě Bar

Dnes je nový Bar významnou silniční i námořní křižovatkou a významným průmyslovým centrem. Je cílovým místem hlavní černohorské železniční trati Beograd – Bar. Je také důležitým přístavem pro jachty na černohorském pobřeží. Je zde rozšířen potravinářský průmysl, který je zaměřen hlavně na zpracování místních mořských plodů, pěstování vína a olivovníků. Bar je pravidelně spojen trajekty s italskými městy Bari a Ancona .

Památky a turistické cíle města Bar

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Bar patří bývalé letní sídlo černohorského krále Nikoly (zámeček Topolica) , v němž je nyní Vlastivědné muzeum (Zavičajni muzej) . Zámeček s muzeem stojí v někdejším Nikolově parku, kde v arboretu roste na 80 druhů exotických dřevin. V blízkosti jsou pak zakonzervované základy kostela z 6. až 8. století n. l. Blízko nádraží si můžete prohlédnout soupravu tzv. malého vlaku čiro, který zde v minulosti jezdil. Navštívit můžete Vlastivědné muzeum nebo Uměleckou galerie V.A. Leboviće. Bar během roku hostí mnoho různých festivalů.

Pláže

Nejlepší koupání je na pláži Topolica, která je známá také jako Městská pláž (Gradska plaža) a která je dlouhá 750 m. Na jejím konci je jachtařský přístav. Dále je to pláž Žukotrljica nazývaná též Šušanj, která je tvořena oblázky a táhne se v délce 2 km. Vyhledávaná je také nedaleká Červená pláž (Crvena plaža) , která je údajně nejkrásnější pláží místní riviéry.

Města a obce v okolí

BarSutomore (6km)Čanj (11km)Petrovac na Moru (17km)Ulcinj (21km)Miločer (24km)Sveti Stefan (24km)Donji Štoj (27km)Budva (30km)

Webmap: 1 2 3