TIXIK.cz » Francie » Poitou-Charentes » Poitiers » Baptistère Saint-Jean

Baptistère Saint-Jean - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baptistère Saint-Jean: Hlídač pokojů
Baptistère Saint-Jean Mapa Mapa hotelů Baptistère Saint-Jean

Související témata

Baptistère Saint-Jean: Fotografie

Doporučené hotely Baptistère Saint-Jean


Zobrazit všechny »Baptistère Saint-Jean: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baptistère Saint-Jean Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Baptistère Saint-Jean a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 19:11:30, Adresa: Rue Jean Jaurès, Poitiers, Francie, Telefon: +33 5 49 41 21 24

Baptistère Saint-Jean je nejstarší křesťanská stavba ve Francii . Nachází se v departementu Vienne, v regionu Poitou-Charentes, ve městě Poitiers , na rue Jean Jaures.

Nejstarší křesťanská stavba ve Francii

Centrální část Baptistère Saint-Jean byla postavena kolem roku 360. I když zde stála římská budova již mnohem dříve. Ta byla ale zničena v roce 276. V 5. století byla Baptistère Saint-Jean Visigóty poničena. Byla však obnovena a v 6. století sem byla přidána velká křestní nádrž, jelikož v té době byl křest prováděn úplným ponořením. V 10. století byla budova poměrně zchátralá a tak musela být opravena a přitom i přestavěna. V této době získala stavba víceméně dnešního podobu. Od této doby je také Baptistère Saint-Jean farním kostelem. Další významnou rekonstrukci zažil kostel v polovině 20. století.

Interiér

Uvnitř Baptistère Saint-Jean se nacházejí krásné fresky z 12. - 14. století. Je tu také malé muzeum, které disponuje několika kamennými sarkofágy, kusy římských sloupů a dalšími kamennými památkami. Kostel Baptistère Saint-Jean je otevřen od dubna do října od středy do pondělí od 10:30 do 12:30 a od 15 do 18 hodin. Od listopadu do března je pak otevřeno od středy do pondělí od 14,30 do 16:30.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:25

Baptistère Saint-Jean: Recenze

Baptistère Saint-Jean prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poitiers (0.5km)Mignaloux-Beauvoir (6km)Ligugé (7km)Chasseneuil-du-Poitou (8km)Jaunay-Clan (12km)Villiers (17km)Chauvigny (23km)Vivonne (19km)Lusignan (24km)

Webmap: 1 2 3