TIXIK.cz » Města » Bosna a Hercegovina » Banja Luka

Banja Luka - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Banja Luka: Hlídač pokojů
Banja Luka Mapa Mapa hotelů Banja Luka

Banja LukaBanja Luka

Související témata

Největší města v Bosně a Hercegovině, Satelitní mapa Bosny a Hercegoviny, Satelitní mapa Bosny a Hercegoviny, Autopůjčovny v Banja Luce, Satelitní mapa Banja Luky, Banja Luka: Fotografie

Doporučené hotely Banja Luka


Zobrazit všechny »


Banja Luka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Banja Luka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Banja Luce, Plánovač výletů, Banja Luka a doprava
Banski DvorPamátníky0km
Ban Tisa MilosavljevićPamátníky0.1km
City AdministrationRadnice0.1km
Narodno pozorište Republike SrpskeDivadla0.2km
KŠC GimnazijaŠkoly0.3km
Ispred Narodne skupštine fountainFontány0.3km
Cathedral of Saint BonaventureKatedrály0.4km
National University LibraryKnihovny0.3km
Kino PalasKina0.4km
Muzej Republike SrpskeMuzea0.4km
UniCredit bankaBanky0.4km
Dječije pozorišteDivadla0.4km
Hypo Alpe-AdriaBanky0.6km
Gradska tržnicaTržnice0.5km
Ferhat Pasha MosqueMešity0.7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:03:29, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 44.7726, 17.1921
Nadmořská výška: 167 m
Počet obyvatel: 300 000
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:01:31

Banja Luka: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1124.8.2011 10:15:25
Banja Luka je hlavním městem Republiky Srbsko a současně je jejím největším městem. V Bosně a Hercegovině, jejíž součást Republika srbská tvoří, je Banja Luka druhým největším městem. V tomto politickém, správním, finančním, univerzitním a kulturním centru žije přibližně 220 000 obyvatel.

Kulturní Banja Luka

Banja Luka a její okolí představuje směsici různých kultur, zvyků a vlivů. To vše zanechalo stopy na architektuře různých částí města, ale také na velkém množství kulturních a historických památek. Město je svědkem různých epoch a lidské tvořivosti.

Město řek a zeleně

Banja Luka se nachází na břehu řeky Vrbas, v místech, kde řeka ztrácí charakter horských řek a vstupuje do nížiny na své cestě k soutoku s řekou Sávou. Větší část oblasti Banja Luka patří do povodí řeky Vrbas, menší část do západního povodí řeky Gomjenice. Vrbas protéká středem města a má zde několik přítoků - říčky Suturlija, Crkvena a Vrbanja. Vzhledem k množství zelených ploch, parků a alejí je Banja Luka známá jako město zeleně.

Oblast minerálních pramenů

Díky blízkosti minerálních pramenů (Laktaši, Seher, Slatina, Kulasi ..) má Banja Luka základní podmínky pro rozvoj lázeňské a rekreační turistiky. Léčivé vlastnosti pramenů byly využívány už v římských dobách.

Rekreační aktivity v oblasti Banja Luka

Rozvoj lovu a rybolovu, lázeňství a venkovské turistiky v oblasti Banja Luka doplňují v poslední době stále populárnější outdoorové a sportovní aktivity, např. rafting, kajaking, turistika, speleologie, paragliding a další podobné činnosti, pro které je řeka Vrbas a její kaňon ideálním místem.

Doprava

V oblasti Banja Luka je nejrozvinutější silniční doprava a vedle ní také železniční doprava. Hlavním městem procházejí silnice M4 (Novi Grad - Doboj) , dále M16 (Gradiska - Crna Rijeka (HSLS) a některé regionální a místní komunikace. Letiště Banja Luka (u Mahovljani severně od města) bylo postaveno v roce 1985. Pro civilní provoz bylo otevřeno až v roce 1997. První pravidelná linka Bělehrad - Banja Luka - Bělehrad byla otevřena propagačním letem Jugoslávských Aerolinií dne 2. března 1998.

Města a obce v okolí

Banja Luka