TIXIK.cz » Španělsko » Bandama Caldera

Bandama Caldera - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bandama Caldera: Hlídač pokojů
Bandama Caldera Mapa Mapa hotelů Bandama Caldera

Související témata

Bandama Caldera: Fotografie

Doporučené hotely Bandama Caldera


Zobrazit všechny »Bandama Caldera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bandama Caldera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bandama Caldera a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní plošiny, Aktuální čas: 16:26:10

Bandama Caldera je přírodní památka na Kanárských ostrovech. Nachází se na ostrově Gran Canaria, v blízkosti města Las Palmas de Gran Canaria . Bandama Caldera je součástí chráněné oblasti Tafira. Zajímavostí je, že právě slovo kaldera, což je geologický termín, který popisuje destruktivní tvar stratovulkánu v podobě kotlovité prohlubně tvaru kráteru, je odvozeno od jednoho z Kanárských ostrovů, od ostrova Isla de La Palma. Kaldera tak pochází se Španělštiny a v překladu znamená kotel. Bandama Caldera je 1000 metrů široká a 200 metrů hluboká. Nejvyšší bod kaldery dosahuje nadmořské výšky 569 metrů. Na dno kaldery se dá dostat pěšky. Cesta vám zabere max. půl hodiny. Dno je velmi zajímavé. Nachází se zde mnoho endemitů, hlavně botanické druhy. Krásný je také sopečný popel, která tu má mnoho druhů odstínů. U Bandama Caldera nechybí ani krámek s potravinami a občerstvením. Pro milovníky tu je také nádherné golfové hřiště.

Informace a fakta

GPS: 28.0317, -15.456
Nadmořská výška: 239 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:38:06

Bandama Caldera: Recenze

Bandama Caldera prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Teror (9km)Las Palmas de Gran Canaria (11km)Artenara (19km)Ingenio (12km)Agüimes (14km)Agaete (25km)Vecindario (21km)San Agustin (31km)Portoriko (37km)

Webmap: 1 2 3