TIXIK.cz » Města » Indonésie » Banda Aceh

Banda Aceh - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Banda Aceh: Hlídač pokojů
Banda Aceh Mapa Mapa hotelů Banda Aceh

Související témata

Největší města v Indonésii, Satelitní mapa Indonésie, Banda Aceh: Fotografie

Doporučené hotely Banda Aceh


Zobrazit všechny »Banda Aceh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Banda Aceh Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Banda Aceh a doprava
Baiturrahman Grand MosqueMešity1km
Aceh Tsunami MuseumMuzea2km
Tsunami MuzeumMuzea2km
SMKŠkoly4km
Letiště Sultan IskandarmudaLetiště11km
Lampuuk beachPláže13km
Babadua beachKoupání13km
Neuhen beachPláže14km
Pulau PeunasuOstrovy20km
Lhokmee beachPláže26km
Lhoknga beachPláže16km
Pulau BreuehOstrovy31km
Cot Leumo MateKopce28km
Gunung Sarong KrisKopce29km
Weh IslandHory29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:49:10, WWW stránky:

Banda Aceh je město v Indonésii . Nachází se na ostrově Sumatra, v oblasti Aceh, u ústí řeky Krueng Aceh. Banda Aceh přitahuje návštěvníky na své turistické zajímavosti a krásnou okolní přírodu.

O městě

Banda Aceh se neblaze proslavilo ve světě kvůli vlně tsunami, která město zasáhla 26. prosince 2004. Během této tragické události zde zahynulo kolem 150 000 lidí. Některé části města jsou dodnes trvale pod vodou. I přesto se Banda Aceh stává znovu oblíbenou turistikou destinací, kterou bylo před zmíněným neštěstím. Nyní už nepotřebujete speciální cestovní povolení na vstup do města. Potřebujete jen indonéské vízum. To na 30 dní získate od června roku 2010 přímo na letišti Banda Aceh. Aby jste ale vízum dostali v den příletu, musíte všechny potřebné doklady předložit do 12 hodin dopoledne.

Turistické zajímavosti

Mezi turistické zajímavosti ve městě Banda Aceh patří meštia Masjid Raya Baiturrahman (Grand Mosque Banda Aceh) , která je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě. Mešita pochází z druhé poloviny 19. století. Dále je to replika domu Cut Nya Dien, vdovy vůdce partizánské války proti Nizozemcům v zemi, Teuku Umara. Jeho manželka po smrti vůdce dále bojovala proti Holanďanům a v roce 1964 získala titul národní hrdinky Indonésie. Krásný je také historický park Taman Putroe Phang. Mezi další turisticky zajímavá místa ve městě Banda Aceh patří Muzeum Aceh, kde se dozvíte vše o historii a kultuře zdejšího regionu, zvonice Cakra Donya, posvátný hřbitov v Bitay Village a Kerkhof, což je hřbitov holandských vojáků, na kterém je pohřbeno okolo 2000 vojáků z této země, kteří zahynuli ve zdejším regionu. Důležitý je také Indonesian Airline Monument, což je památník připomínající první indonéské letadlo a Ulee Lheue-Banda Aceh (Tsunami Ground Zero) , což je pobřežní linie, která jako první zmizela pod 10 m vysokou přílivovou vlnou tsunami.

Památky na tsunami

Mezi nejnovější turistické cíle ve městě patří pomníky připomínající tragickou tsunami. Prvním je rybářská loď nacházející se na rodiném domě, na které se zachránilo prý 59 lidí. Dalším je tzv. plovoucí elektrický lodní generátor, který se nachází v Kampung Bunge Blangcut. Vedle něho se pak nachází památník Tsunami Monument & Garden, který je tvořen obří 2600 tun těžkou lodí s názvem Apung.

Aktivity

Banda Aceh nabízí návštěvníkům také možnost aktivního vyžití. Okolí města je oblíbené milovníky cyklistiky a pěší turistiky. Na kolech nebo pěšky se můžete vydat do zdejších hor, mezi rýžová pole či podél pláží. Zajímavý je také výlet na nádherné pláže s bílým pískem, které se rozkládají na asi 1 hodinu vzdáleném neobydleném ostrově Pulau Kreusik. Oblíbená je jinak také 17 km vzdálená pláž Lhoknga a pláž Lampuuk, která je vyhledávaná vyznavači surfování. Ve městě jinak nechybí ani golfové hřiště.

Turistické služby

Banda Aceh disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Mezi oblíbené ubytovací zařízení patří např. hotel Hermes Palace, hotel Lading, hotel Sultan, hotel Pavilliun Seulawah či hotel Oasis. Dobře najíst se můžete v restauraci Canai Mamak KL, kde vaří typická indonéská jídla, v PaceBene, což je nejlepší restaurace ve městě, v kvalitní čínské restauraci Tropicana Seafood či v restauraci Country Steakhouse, kde si můžete dát vynikající steaky, hamburgery apod. Oblíbený je také podnik Hermes Palace, který nabízí příjemné večere formou bufetu. Pokud se stravujete sami, můžete se vydat na místní trh, kde koupíte čerstvé ovoce a zeleninu a také čerstvé ryby a různé suvenýry. Na dobrý nealkoholický drink, jelikož je tu alkohol zakázán, si můžete zajít např. do podniku My Juice.

Společenské zvyky

Pokud se do Banda Aceh vydáte, dbejte na tyto upozornění. I když je tu bezpečněji než v některých evropských městech, je vhodné, aby jste po 22 hodině nevycházeli do ulic sami. Pozor také, hlavně páni, na případné flirtování se zdejšími muslimkami, jelikož vám může hrozit až zatčení. Není také úplně vhodné nosit klasické plavky, i když to není takový problémy. Ženy by pak měli na veřejných místech nosit šátek.

Doprava

Banda Aceh je nejlépe dostupný letadlem. Velké letiště se nachází přímo ve městě. Denně odtud létají letadla např. do Medanu či Jakarty . Pokud se sem vydáte lodí, tak nejbližší trajektový terminál se nachází v Belawan Portu, v blízkosti Medanu . Z Medanu se pak dá do Banda Aceh dostat autobusem.


Informace a fakta

GPS: 5.5617, 95.3258
Nadmořská výška: 5 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 1956
Pobřeží: Andamanské moře, 3,2 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 6:38:34

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bandaacehkota.go.id/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Banda Aceh: Recenze

Banda Aceh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Banda Aceh