TIXIK.cz » Města » Baltimore

Baltimore v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baltimore: Hlídač pokojů
Baltimore Mapa Mapa hotelů Baltimore

BaltimoreBaltimore

Související témata

Satelitní mapa Baltimore, Tipy na výlety poblíž Baltimore, Levné ubytování v Baltimore, Autopůjčovny v Baltimore, Luxusní ubytování v Baltimore, Baltimore: Fotografie

Doporučené hotely Baltimore


Zobrazit všechny »


Baltimore: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baltimore Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Baltimore, Plánovač výletů, Baltimore a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:19:25, Telefon: +1 410-396-3100, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 39.2904, -76.6122
Nadmořská výška: 10 m
Vzdálenost do hlavního města: Washington D.C., 63 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:39

Baltimore: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 112011-08-24 09:48:18
Baltimore je největší město státu Maryland na východním pobřeží USA , asi 65km od hlavního města Washington D.C. . V tomto přístavu, který je kulturním centrem celého státu, najdete nejen moderní architekturu, ale i nejrůznější historická zákoutí. Baltimore má i s aglomerací 2 200 000 obyvatel.

O městě

Mezi největší turistické atrakce patří fregata USS Constellation z roku 1854, která je ale jen jednou z mnoha historických lodí kotvících v centru města -v tzv. Inner Harbor. Můžete navštívit i válečnou ponorku US Submarine Torsk, nebo loď pobřežní stráže Coast Guard Cutter Taney, které jsou, spolu s majákem nazvaným Seven Foot Knoll Lighthouse, součástí baltimorského námořního muzea (Baltimore Maritime Museum) .
Na přístavní promenádě se nachází i světově proslulé National Aquarium in Baltimore , akvárium, kde můžete zblízka pozorovat delfíny nebo navštívit unikátní australskou expozici. Pokud ale máte radši arktickou přírodu a faunu, můžete navštívit Zoo Maryland , která je – mimo jiné - domovem arktických lišek a ledních medvědů.
Slavnou historii města můžete obdivovat v nedaleké pevnosti Fort McHenry nebo v některém z mnoha muzeí, např.Maryland Science Center , což je muzeum a hvězdárna v jednom.
Nejlepší výhled na Baltimore, který časopis Forbes roku 2010 označil za třetí nejlepší město k nakupování, je z Baltimore World Trade Center – nejvyšší rovnostranné pětiboké budovy světa (123,4m) . Z moderního centra města můžete uniknout do tzv. Malé Itálie (Little Italy) . Zdejší ulice a pizzerie jsou od těch pravých italských k nerozeznání. Za návštěvu stojí také nejstarší římskokatolická bazilika na území USA tzv. Bazilika Baltimore .

Doprava

Baltimore je důležitý dopravní uzel. Mezinárodní letiště Baltimore Washington International Thurgood Marshall Airport (BWI Airport) je vzdáleno 13km. Hlavní vlakové nádraží Pennsylvania Station patří mezi nejrušnější v zemi. Přístav, který vznikl už v roce 1706, je zmodernizován a dokáže přijímat i největší lodě světa.

Města a obce v okolí

BaltimoreEssex (12km)Linthicum (10km)Ellicott City (16km)Columbia (22km)Timonium (16km)Owings Mills (20km)Laurel (29km)Bel Air (35km)

Webmap: 1 2 3