TIXIK.cz » Města » Norsko » Sogn og Fjordane » Balestrand

Balestrand - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Balestrand: Hlídač pokojů
Balestrand Mapa Mapa hotelů Balestrand

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Balestrandu, Balestrand: Fotografie

Doporučené hotely Balestrand


Zobrazit všechny »Balestrand: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Balestrand Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Balestrand a doprava
Veganeset CampingKempy4km
KvinnafossenVodopády6km
Tveit CampingKempy7km
KyrfossenVodopády12km
SognefjordFjordy13km
Sogn og FjordaneRegiony27km
Norwegian Glacier MuseumMuzea28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:34:32, WWW stránky:

Balestrand je největší letovisko u fjordu Sognefjord v Norsku . Toto letovisko nalezneme asi 270 km severovýchodně od hlavního města Oslo . Balestrand láká návštěvníky především na krásnou okolní přírodu a poklidnou atmosféru. V současnosti zde žije kolem 1000 stálých obyvatel.

Zajímavosti a památky Balestrandu

Balestrand se nachází na břehu fjordu Sognefjord a z druhé strany letovisko obklopují hory. Najdeme tu několik zajímavostí, které stojí za zhlédnutí. Je to například kostel sv. Olafa pocházející z roku 1897. Kostel je dřevěný, postavený v tradičním norském stylu. Bývá občas zavřený. Pokud tomu tak je, obraťte se na majitele vedle stojícího pensionu Midtjes. Ti mají od kostela klíče a umožní vám po dohodě vstup do kostela. Když půjdete z Balestrandu směrem na jih, po necelém kilometru se dostanete ke dvěma vikinským pohřebním mohylám. Na jedné z mohyl stojí socha krále Balea. Tu zde nechal postavit německý císař Vilém II.

Sognefjordské akvárium

Sognefjordské akvárium se nachází kousek od přístaviště, kam připlouvají trajekty. V akváriu je mnoho nádrží se slanou vodou a v nich se prohání spousta tvorů. Vše je doplněno kvalitní audiovizuální prezentací a výkladem.

Aktivity kolem Balestrandu

Příroda kolem Balestrandu doslova vybízí k podnikání nejrůznějších výletů do okolí. Oblíbená je naučná stezka Granlia. Ta vede většinou lesem a začíná hned nad tunelem silnice č. Rv 55, vedoucí do Balestrandu. Časově náročnější je 8 km dlouhá turistická trasa. Naloďte se na trajekt, který vás doveze přes Esefjord do obce Dragsvik. Odtud pak vede značená trasa zpět do Balestrandu.

Turistická kancelář

Všechny potřebné informace, mapy okolí, časy o příjezdu a odjezdu trajektů a další najdete v turistické kanceláři. Nachází se kousek od přístaviště, za zdejším obchodním střediskem. Otevřena je v turistické sezóně od poloviny června do poloviny srpna. Je zde možný přístup na internet a nabízí možnost rezervovat si ubytování, pokud nemáte žádné zajištěné.

Ubytování

V Balestrandu jsou zastoupeny všechny možnosti ubytování. Od hotelu, rodinných hotelů a apartmánů až po kemp. Kromě kempu najdete většinu ubytování přímo v Balestrandu. Kemp Sjøtun najdete po 15 minutách chůze z Balestrandu směrem na jih podél fjordu. Kromě kempování ve stanu si zde můžete pronajmout i srub. Kemp je otevřen od června do srpna.

Doprava

Z Balestrandu jezdí pravidelné autobusové linky do městečka Sogndal . Odtud pak navazují další spoje do jiných měst. Velmi pohodlná je trajektová doprava. Po silnici je to do Balestrandu, především ze západu, zdlouhavé. Pro převoz mezi fjordy musíte použít trajekty kvůli přepravě auta, a ne vždy se trefíte přesně do odjezdu či příjezdu trajektu. Tím se pak celá cesta protahuje. Lepší je tedy využít přímé trajektové spoje. Trajekty jezdí například do Bergenu či do Sogndalu . Jízdní řád všech trajektů Vám poskytnou v turistické kanceláři.


Informace a fakta

GPS: 61.2, 6.5333
Nejbližší letiště: Letiště Sogndal, 33 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:24

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.balestrand.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko turistické stezky, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, autoopravna, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Balestrand: Recenze

Balestrand prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BalestrandHermansverk (17km)Skei (42km)

Webmap: 1 2 3