TIXIK.cz » Města » Balatonfüred

Balatonfüred - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Balatonfüred: Hlídač pokojů
Balatonfüred Mapa Mapa hotelů Balatonfüred

BalatonfüredBalatonfüred

Související témata

Satelitní mapa Balatonfüredu, Penziony v Balatonfüredu, Apartmány v Balatonfüredu, Luxusní ubytování v Balatonfüredu, Luxusní ubytování v Balatonfüredu, Balatonfüred: Fotografie

Doporučené hotely Balatonfüred


Zobrazit všechny »


Balatonfüred: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Balatonfüred Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Balatonfüred a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
VeszprémRegiony20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:53:35, WWW stránky:

Balatonfüred je nejstarší a nejvyhledávanější letovisko na pobřeží Balatonu , v Maďarsku . Rozkládá na severním pobřeží, nedaleko poloostrova Tihany . Balatonfüred je také lázeňské městečko s termálními prameny.

O městě

Centrum lázeňského areálu je náměstí Györy tér s Kossuthským vřídlem. Voda ve vřídle je termální a lehce sirná. Na hlavním náměstí stojí barokní Horváthův dům, ve kterém se konal v roce 1825 první Anenský ples. Tento ples se v městečku koná každoročně a je to vyhledávaná událost. Zajímavé muzeum se nachází v domě, jehož majitelem kdysi byl spisovatel Mór Jókai. V blízkosti muzea stojí novoklasicistní okrouhlý kostel z roku 1846. V Balatonfüred se také nachází Červený kostel z 18. století a Bílý kostel z roku 1829. Zajímavá část města je takzvaná Siske, ve které jsou pěkné domy s doškovými střechami. V Balatonfüred se také nachází světově známá nemocnice na léčbu srdečních chorob.

Pohledy do historie

Léčebné účinky tamní minerální vody byly prokázány koncem 18. století. V první polovině 19. století tam byl vybudován areál lázní s promenádami a městečko se rozrostlo. V roce 1846 spustil z Balatonfüred István Széchenyi na jezero první parní loď.

Lázně

Tamní minerální prameny jsou bohaté na kyselinu uhličitou a jsou mírně radioaktivní. Voda je využívaná k léčbě žaludečních potíží, srdečních nemocí a k zotavení z únavy.

Další atrakce

V jižní části městečka na pobřeží Balatonu je oblíbený kemp Füred. Na pobřeží Balatonu je šest veřejných pláží, nejlepší je pláž Aranyhíd (Zlatý most) . Severním směrem, nedaleko centra města, je jeskyně Lóczy-barlang. Jedná se o největší jeskyni Balatonské oblasti. Balatonfüred nabízí také bohaté sportovní vyžití. Najdete tam tenisové kurty, kurty na squash a minigolf. Jezero se nabízí k provozování řady vodních sportů a v zimě je možné na zamrzlém jezeře bruslit.

Doprava

Do městečka Balatonfüred lze dojet autem, autobusem a vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Budapešťi , která je vzdálená přibližně 130 km.


Informace a fakta

GPS: 46.9575, 17.8861
Nadmořská výška: 133 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:32

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.balatonfured.hu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, klid, možnosti koupání, rovinaté okolí, blízko do větších měst, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Balatonfüred: Recenze

Balatonfüred prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BalatonfüredCsopak (3.7km)Tihany (4.9km)Pécsely (7km)Alsóörs (8km)Felsőörs (8km)Balatonudvari (9km)Zamardi (10km)Szántód (10km)

Webmap: 1 2 3