TIXIK.cz » Města » Maďarsko » Somogy » Balatonboglár

Balatonboglár - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Balatonboglár: Hlídač pokojů
Balatonboglár Mapa Mapa hotelů Balatonboglár

Související témata

Největší města v Maďarsku, Satelitní mapa Maďarska, Apartmány v Balatonbogláru, Penziony v Balatonbogláru, Balatonboglár - počasí, Balatonboglár: Fotografie

Doporučené hotely Balatonboglár


Zobrazit všechny »Balatonboglár: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Balatonboglár Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Balatonboglár a doprava, Bankomaty
Füzes LakeJezera6km
Balaton LakeJezera7km
Sipos-hegyKopce9km
Vár-hegyKopce10km
Rozhledna ÁbrahámhegyRozhledny9km
BalatonKempy10km
Sopečný vrch BadasconyKopce14km
VenusKempy10km
LevendulaKempy14km
Hrad SzigligetHrady a zámky18km
StrandKempy14km
HolidayKempy15km
HalastóJezera15km
CsobáncHory17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:20:20

Balatonboglár je oblíbené prázdninové letovisko v Maďarsku . Nachází se na východním břehu jezera Balaton , přibližně 150 kilometrů od hlavního města Budapešť .

Památky a kultura

Mezi nejvýznamnější památky města Balatonboglár patří především náměstí Vörösmarty, kde můžete vidět sochu dívky vstupující do vody a studnu s okovem. Další zajímavé náměstí je Szent István tér, které má středomořskou atmosféru. Zajímavé je i přístavní molo, po kterém se můžete vydat na romantickou procházku. Zvláštní památka je Boglárský farní kostel, což je první „moderní“ chrám ze železobetonu v Maďarsku . Kostel byl postaven podle návrhu architekta Ivána Kotsise v roce 1932.

Pláže

Balatonboglár je však synonymum především pro slunce a koupání. Nachází se tam překrásná písečná pláž, podél které je dlouhá jezerní promenáda a travnatý park. V Balatonbogláru si na břehu jezera můžete zapůjčit šlapadlo. V zimních měsících je při dobrých podmínkách hladina jezera využívána jako veliké kluziště.

Kam na výlet

Nad městem Balatonboglár se tyčí dva kopce čedičovo – pískovcového původu. Vyšší kopec se nazývá Hradní a z jeho unikátní vyhlídkové plošiny – ve tvaru obrovské koule - je překrásný rozhled do okolní krajiny a na hladinu jezera Balaton . Nižší kopec, který se nazývá Hřbitovní, má dvě známé kapličky – červenou a modrou. V nich se konají výstavy tuzemských umělců a koncerty. Další zajímavé místo je zajisté i Kapoliho muzeum v zrestaurovaném selském statku ze 17. století. V muzeu si můžete prohlédnout galerii řezbářských prací. Díky tomu, že Balatonboglár leží ve významné vinařské oblasti, můžete navštívit i muzeum vinařství, které se nachází v klasicistní budově z roku 1834.

Turistické informace

Mimo pláže, hotely a restaurace lze ve městě nalézt i wellness a sportovní aktivity nebo vinné sklípky. V Balatonbogláru je k dispozici i sportovní centrum.

Doprava

Nejbližší mezinárodní letiště je od Balatonbogláru vzdálené asi 45 kilometrů. Na letišti je k dispozici půjčovna aut. Další možný dopravní prostředek je autobus nebo vlak. Železniční trať vede po celém obvodu jezera Balaton a naskýtá nádhernou podívanou po okolní krajině. Necelé 2 km od města vede mezinárodní dálnice. Vzhledem k poloze města je často využívaná i lodní doprava. V přístavu v Balatonbogláru naleznete nejen parníky, které vybízejí k okružní jízdě po jezeru, ale také jachty a plachetnice.


Informace a fakta

GPS: 46.7667, 17.6667
Nadmořská výška: 121 m
Nejbližší letiště: Letiště Budapest Liszt Ferenc, 162 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 23:52:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Balatonboglár: Recenze

Balatonboglár prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BalatonboglárBalatonlelle (3.2km)Révfülöp (7km)Fonyód (10km)Balatonszemes (10km)Teleki (12km)Badacsonytomaj (13km)Balatonszárszó (15km)Zánka (12km)

Webmap: 1 2 3