TIXIK.cz » Města » Ázerbájdžán » Bakı » Baku

Baku - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baku: Hlídač pokojů
Baku Mapa Mapa hotelů Baku

BakuBaku

Související témata

Satelitní mapa Baku, Autopůjčovny v Baku, Baku: Fotografie

Doporučené hotely Baku


Zobrazit všechny »


Baku: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baku Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Baku, Plánovač výletů, Baku a doprava, Bankomaty, Stanice Metra
Azerbaijan State Museum of HistoryMuzea0.1km
Carpet MuseumMuzea0.2km
Khurshidbanu Natavan MonumentPamátníky0.3km
Fountain SquareNáměstí0.3km
Park BulvarShopping0.8km
Panenská věžVěže0.5km
Azerbaijan State Academic OperaDivadla0.6km
Taza Pir MosqueMešity0.8km
Širvanšáhův palácArchitektura0.8km
Heydar Aliyev PalaceHrady a zámky0.8km
National Art Museum of AzerbaijanMuzea1km
Green TheatreDivadla1km
Baku State UniversityUniverzity2km
Baku Museum of Modern ArtMuzea2km
Zaqatala City StadiumStadiony3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:23:19, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 40.3701, 49.8409
Počet obyvatel: 2 0 00  000
Je to hlavní město?: Ano
Pobřeží: Kaspické moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:42:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bakucity.az/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: metro
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, UNESCO, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Baku: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:22:00
Baku je největší a zároveň hlavní město Ázerbájdžánu . Je také nejdůležitějším přístavem v zemi. Nachází se na východě země, na Apšeronském poloostrově u Kaspického moře , nedaleko významných ropných polí. Část města byla zařazena na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Pohled do historie

Baku bylo založeno více než před 1500 lety. První dochované záznamy o městě pochází z roku 885. Významným centrem se stalo ve 12. století, kdy jej šáh Shirvanshah Ahsitan I. jmenoval hlavním městem. Nyní je Baku bohatým městem s proslulou islámskou architekturou a krásnými plážemi na pobřeží. Příjmy plynoucí z těžby ropy a zemního plynu jsou znát téměř na každém kroku. Na počátku 20. století byla naftová pole Baku největší na světě. Město stále prodělává hospodářský "boom" a bývá nazýváno Las Vegas východu.

Památky města Baku

Baku je nejdůležitějším politickým, vzdělávacím, obchodním a kulturním centrem země. Dnešní Baku se skládá ze tří hlavních čtvrtí: staré město (icheri shekher) , nové město (boomtown) a město postavené při obsazení sověty (Soviet-built town) . Staré město, které bylo spolu s Palácem Širvanšáhů a Panenskou věží zapsáno na Seznamu UNESCO , tvoří změť uliček a zákoutí. Nejcennější památkou je Panenská věž (Qız Qalası) z 12. století. Qız Qalası je charakteristická památka a jeden z významných ázerbájdžánských národních symbolů. Širvanšáhův palác v centru města Baku zahrnuje hlavní budovu paláce, pavilon Divanhane, krypty, šáhovu mešitu s minaretem, mausoleum šáha Seyida Yahya Bakuvi, Muradovu bránu a zbytky starých lázní. Palác dal postavit roku 1411 šáh Shirvanshah Sheykh Ibrahim I. Nejslavnější vstupní brána do Starého města Baku, Goša Gala Gapisi, je hlavní branou a jako jediná se skládá z vnitřní a vnější brány. K dalším významným památkám patří Chrám věčného ohně Atešgjach ze 17. století, který byl vybudován uctívači ohně, Džuma mešita s původním minaretem, Širin hamam a turecké lázně, které v současnosti slouží jako Muzeum bylinného léčitelství.

Doprava

Mezinárodní letiště Hejdara Alijeva je položeno 25 km od Baku v Bině. Metro zprovozněné v roce 1967 bylo přestavěno na moderní a skvěle fungující síť. Centrální stanice jsou vyzdobeny mozaikami, honosnými sloupy a freskami.

 28.12.2009 14:39:23
Vcera jsem přiletěla a jsem ze čtyřdenní návštěvy bohužel jen Baku prostě nadšená. Obrovský stavební boom, ale stavby zároveň velmi citlivě zakomponované do starých částí města. Čistota, slušnost, vstřícnost a pocit bezpečí.Mnoho lidí mluví jen azerbajdžánsky, ale přesto se vám snaží pomoci a poradit, třeba v místní dopravě autobusy.
Je to daleko, ale kdo bude mít možnost, využijte ji.
Bohatá země s velkou budoucností.

Města a obce v okolí

BakuNovxanı (18km)

Webmap: 1 2 3