TIXIK.cz » Badínský prales

Badínský prales, Slovensko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Badínský prales: Hlídač pokojů
Badínský prales Mapa Mapa hotelů Badínský prales

Související témata

Badínský prales: Fotografie

Doporučené hotely Badínský prales


Zobrazit všechny »Badínský prales: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Badínský prales Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Badínský prales a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Lesy, Aktuální čas: 16:11:29, Nadmořská výška: 737m

Badínský prales je nejstarší chráněné území na Slovensku . Nachází se v centrální části země, v jihovýchodní části Kremnických vrchů, přibližně 10 km jihozápadně od Banské Bystrice .

Nejstarší zákonem chráněná rezervace na Slovensku

Území pralesu je chráněné již od roku 1913. Díky tomu je nejstarší zákonem chráněnou rezervací v zemi. V roce 1994 získal Badínský prales statut národní přírodní rezervace. V současné době zaujímá rozlohu 30,70 hektarů. Badínský prales je chráněný, jelikož se na jeho území dochovaly původní přirozené karpatské lesy - jedlová bučina s příměsí dalších listnatých stromů jako je javor, jasan a jilm. Rostou tu také 200 - 400 let staré jedle bílé, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 46 m, a buky lesní. V rezervaci pak žije např. Rys ostrovid, Tesařík alpský či Čolek karpatský. Hodnotu tohoto nedotčeného území dokazuje i fakt, že Badínský prales navštívil v roce 2000 britský princ Charles. Vy se dnes můžete vydat po jeho stopách. I když vstup do nitra pralesa je možný pouze pro odborné exkurze s průvodcem z Lesů SR. Oblíbené místo turistů je Badínský vodopád, který se nachází nad pralesem.


Informace a fakta

GPS: 48.6886, 19.0561
Nadmořská výška: 737 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 21:14:43

Badínský prales: Recenze

Badínský prales prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hronsek (8km)Banská Bystrica (8km)Kremnica (10km)Sliač (11km)Zvolen (14km)Žiar nad Hronom (18km)Staré Hory (17km)Strelníky (25km)Sebedražie (32km)

Webmap: 1 2 3