TIXIK.cz » Města » Německo » Bádensko-Württembersko » Baden-Baden

Ubytování Baden-Baden

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baden-Baden: Hlídač pokojů
Baden-Baden Mapa Mapa hotelů Baden-Baden

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Baden-Badenu, Tipy na výlety poblíž Baden-Badenu, Penziony v Baden-Badenu, Luxusní ubytování v Baden-Badenu, Baden-Baden - počasí, Baden-Baden: Fotografie

Doporučené hotely Baden-Baden


Zobrazit všechny »Baden-Baden: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baden-Baden Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Baden-Baden a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Museum Frieder BurdaMuzea0.2km
Faberge MuseumMuzea0.4km
Theatre Baden-BadenDivadla0.5km
Gesellschaft der Freunde junger KunstMuzea0.5km
Stadtblick am Neuen SchlossVyhlídky0.6km
Neues Schloss0.6km
New CastleHrady a zámky0.6km
Friedrichsbad-blick am ParadiesVyhlídky0.8km
Festspielhaus Baden-BadenDivadla1km
Rotwild und MufflonVyhlídky2km
Lichtenthal AbbeyOpatství2km
Waldhaus BatschariVyhlídky2km
Baden - Baden Golf courseGolf2km
Hrad HohenbadenHrady a zámky2km
BeckerturmKopce2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:12:33, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
zábavný noční život
zajímavá muzea
romantická atmosféra
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
aktivní dovolenou
dark tourism
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 48.7587, 8.2411
Nejbližší letiště: Letiště Karlsruhe Baden-Baden, 16 km
Nejbližší hranice: Francie, 12 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:29:06

Baden-Baden: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47031.8.2011 10:24:09
Baden-Baden je známé lázeňské město v Německu . Nachází se ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, na břehu řeky Oos, na okraji pohoří "Černý les" (Schwarzwald) . V současné době žije ve městě přibližně 55 000 obyvatel. Svého času tady pobývali významní spisovatelé jako F. M. Dostojevskij, N. V.Gogol a Mark Twain.

Lázeňské město

Baden-Baden je jedno z nejznámějších německých lázeňských měst. Proto je vyhledáváno nejen Němci, ale také zahraniční klientelou. Díky Černému lesu jsou tu velmi dobré podmínky pro klimatickou léčbu. Zajímavostí je, že Baden-Baden je i oblíbené místo gurmánů. Ti si dávají místní vynikající jídla a vychutnávají zdejší víno, jelikož v okolí města jsou rozsáhlé vinice. Ve městě se pořádají pravidelně různé festivaly. Nejvyhlášenější akcí jsou každoroční koňské dostihy, které se konají v srpnu. Město si oblíbili i milovníci golfu a tenisu. Pro ty je tu krásné osmnáctijamkové golfové hřiště a mnoho tenisových kurtů.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památky ve městě Baden-Baden jsou Friedrichovy a Augustinovy lázně. Málo který turista vynechá návštěvu Trinkhalle, kde si může prohlédnou fresky s náměty z legend. Další turistické zajímavosti jsou Starý a Nový zámek. Ze Starého zámku se dochovaly pouze ruiny. Nový zámek čeká na svoji rekonstrukci do podoby luxusního hotelu. Za návštěvu stojí i přibližně 2000 let staré vykopávky římských lázní. Ve městě se nachází ženský klášter Lichtental, který byl založen roku 1245 cisterciáckým řádem. V přilehlém kostele se nachází hrobky místních markrabat. Žádný návštěvník nevynechá procházku po Lichtentalské aleji, která v roce 2005 slavila 350 let od svého vzniku. Dnes v této aleji roste více než 300 druhů různých stromů. Ve městě se nachází také kostel Stiftskirche a ortodoxní kostel, který byl postaven v druhé polovině 19. století a ukazuje na propojenost Ruska a Německa v té době. Nedaleko od Baden-Badenu se nachází telekomunikační věž Fremersbergturm . Baden-Baden má i zajímavá muzea. Navštívit můžete např. místní muzeum umění a Muzeum Frieder Burda, které vystavuje osobní uměleckou sbírku německého sběratele umění a čestného občana Baden-Badenu Friedera Burdy.

Střípky z historie

První zmínky o městě pocházejí z 1. století, kdy tu díky přítomnosti solných pramenů založili Římané lázeňské město. To bylo po celém obvodu obehnané hradbami. O dvě století později však bylo město zničeno. Po jeho rekonstrukci sem přijížděli za odpočinkem členové evropských královských rodů. Později se Baden-Baden vyvinul ve známé moderní lázeňské letovisko, kterým je dodnes. V minulosti bylo také město vyhlášeno díky svému kasinu. Původní kasino v Lázeňském domě je v současnosti jedna z nejnavštěvovanějších památek města Baden-Baden. Je to totiž nejstarším kasinem svého druhu v Německu .

Turistické služby

Dobře najíst se můžete v Baden-Badenu v restauraci Rathausgloeckel, která nabízí místní kuchyni. Restaurace Baldreit je podle mnohých nejkrásnější restaurací ve městě. V restauraci Medici vám uvaří pokrmy typické pro středozemní kuchyni. Na německou kuchyni si zajděte do restaurace Loewenbraeu. Volný přístup k internetu je v městské knihovně, v Lange Strasse. Ve městě jsou také dvě půjčovny aut - Avis a Sixt. V nich si můžete případně půjčit auto a udělat si výlet do Freiburgu , Stuttgartu nebo Štrasburku .

Doprava

Baden-Baden je snadno dostupný autem, vlakem, autobusem i letecky. Letiště Karlsruhe-Baden Baden (Baden-Airpark) se nachází cca 10 km od města. Lety na něj zajišťují nízkonákladové aerolinky Ryanair. Nejbližší vlakové nádraží se nachází v Ossu, odkud jezdí pravidelně autobusová linka č.201 do Baden-Badenu. Po městě se dá pohybovat pěšky. Autobusy zajišťují dopravu hlavně do okolních měst a obcí. Autobusy odjíždějí z centra města, z Leopoldplatzu a Augustaplatzu. Jízdenky si můžete zakoupit buď přímo u řidiče, nebo v automatu na autobusové zastávce. Autem se do Baden-Badenu dostanete po dálnici č.5, která vede nedaleko města.

Města a obce v okolí

Baden-BadenSinzheim (6km)Gernsbach (8km)Weisenbach (9km)Hügelsheim (10km)Bühlertal (9km)Iffezheim (10km)Bühl (11km)Forbach (12km)

Webmap: 1 2 3