TIXIK.cz » Města » Německo » Bavorsko » Bad Tölz

Ubytování Bad Tölz, hotely Bad Tölz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bad Tölz: Hlídač pokojů
Bad Tölz Mapa Mapa hotelů Bad Tölz

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Bad Tölzu, Penziony v Bad Tölzi, Luxusní ubytování v Bad Tölzi, Autopůjčovny v Bad Tölzi, Bad Tölz - počasí, Bad Tölz: Fotografie

Doporučené hotely Bad Tölz


Zobrazit všechny »Bad Tölz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bad Tölz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bad Tölz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
StadtmuseumMuzea0.2km
Heimatmuseum Bad TölzMuzea0.2km
Isarstausee TölzJezera2km
Kramer EdithMuzea3km
Klein KairoPamátníky3km
Mittelstation BlombergbahnVleky, lanovky4km
Gemeinde ReichersbeuernRadnice5km
HeigelkopfHory5km
Zwiesel und BlombergHory7km
ReiserliftVleky, lanovky6km
RechelkopfHory7km
Volksschule WaakirchenŠkoly9km
KirchseeJezera8km
Raiffeisenbank im OberlandBanky10km
Volksschule SchaftlachŠkoly10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:44:48, Nadmořská výška: 675m, WWW stránky:

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

vánoční trhy


Informace a fakta

GPS: 47.7595, 11.5631
Nadmořská výška: 675 m
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Munich, 92 km
Nejbližší hranice: Rakousko, 19 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:15:48

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bad-toelz.de

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bad Tölz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 10:06:21
Bad Tölz je město ležící v Německu , najdeme je v Bavorském regionu, cca 70 km jižně od města Mnichov . Je vyhledávaným lázeňským letoviskem a v současnosti zde žije kolem 17000 obyvatel.

Doprava

Bad Tölz je dobře dostupný jak po silnicích, tak železnicí. Protože má Německo hustou dálniční síť, dostanete se sem rychle a pohodlně. Z Mnichova vedou dálnice č. 95 a č. 93 a z nich vedou odbočky na Bad Tölz. Vlakem je Bad Tölz také velmi dobře dostupný, vlakové nádraží je přímo ve městě. Pokud byste zvolili leteckou dopravu, nejbližší mezinárodní letiště je v Mnichově. Z Mnichova jezdí autobusy či vlaky, stačí si vybrat vhodné spojení do Bad Tölz.

O městě

Bad Tölz je především lázeňským městem. Město leží po obou stranách řeky Isar. Bad Tölz láká návštěvníky středověkými historickými památkami, upravenými parky a pohodovou lázeňskou atmosférou. Most přes řeku Isar spojuje obě části města Bad Tölz a navazuje na pěší zónu, která vede středem města. Zde najdeme spoustu obchodů, příjemných kaváren a restaurací. Z Bad Tölz jsou také pěkné výhledy na nedaleké Alpy.

Turistické zajímavosti

Bad Tölz nabízí turistům mnoho možností ubytování. Některé z nich najdete zde . Hlavní turistickou zajímavostí města Bad Tölz je lázeňský areál a také aquapark Alpamare. V aquaparku je nazelenalá termální voda obsahující jód, která má léčivé účinky na krevní oběh. Lázně nabízejí řadu lečivých procedur využívajících právě termální vodu s jódem. Aquapark v Bad Tölz je považován za aquapark s nejčistší vodou v celém Německu. Kvalita vody je zde pravidelně kontrolována. Okolí areálu tvoří krásný park. Venku najdeme vnější bazén s jódovou vodou - její teplota je 34 stupňů Celsia - a také vířivky. Uvnitř krytého areálu je krytý bazén s několika atrakcemi. Je tu 7 různých tobogánů, bazén s vlnobitím. Aquapark Alpamare v Bad Tölz nabízí i možnost zasurfovat si pod střechou. Dále tu najdeme bohatou nabídku služeb wellness. Otevírací doba je od 9.30 do 22.00 hodin. Více informací najdete na www.alpamare.de.

Historie města

První zmínky o městě Bad Tölz pocházejí z konce 12. století. Ve 14. století bylo město důležitým bodem na cestě po řece Isar, po níž se dopravovala sůl a dřevo, a stalo se tak i důležitým obchodním centrem. Bad Tölz postihl v roce 1453 rozsáhlý požár. Město bylo po požáru značně poničené, většinu dřevěných staveb pak nahradily stavby kamenné. Ty se dochovaly až do dnešního dne. V Bad Tölz tak najdeme několik kostelů, ale hlavně krásné historické domy, které tvoří centrum města.

Města a obce v okolí

Bad Tölz (0km)Waakirchen (8km)Hechenberg (7km)Lenggries (9km)Gmund am Tegernsee (13km)Bad Wiessee (12km)Penzberg (14km)Grosshartpenning (13km)Tegernsee (15km)

Webmap: 1 2 3