TIXIK.cz » Města » Bad Tölz

Ubytování Bad Tölz, hotely Bad Tölz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bad Tölz: Hlídač pokojů
Bad Tölz Mapa Mapa hotelů Bad Tölz

Související témata

Satelitní mapa Bad Tölzu, Penziony v Bad Tölzi, Luxusní ubytování v Bad Tölzi, Autopůjčovny v Bad Tölzi, Bad Tölz - počasí, Bad Tölz: Fotografie

Doporučené hotely Bad Tölz


Zobrazit všechny »Bad Tölz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bad Tölz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bad Tölz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:24:09, Nadmořská výška: 675m, WWW stránky:

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

vánoční trhy


Informace a fakta

GPS: 47.7595, 11.5631
Nadmořská výška: 675 m
Nejbližší hranice: Rakousko, 19 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:48

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bad-toelz.de

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bad Tölz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:06:21
Bad Tölz je město ležící v Německu , najdeme je v Bavorském regionu, cca 70 km jižně od města Mnichov . Je vyhledávaným lázeňským letoviskem a v současnosti zde žije kolem 17000 obyvatel.

Doprava

Bad Tölz je dobře dostupný jak po silnicích, tak železnicí. Protože má Německo hustou dálniční síť, dostanete se sem rychle a pohodlně. Z Mnichova vedou dálnice č. 95 a č. 93 a z nich vedou odbočky na Bad Tölz. Vlakem je Bad Tölz také velmi dobře dostupný, vlakové nádraží je přímo ve městě. Pokud byste zvolili leteckou dopravu, nejbližší mezinárodní letiště je v Mnichově. Z Mnichova jezdí autobusy či vlaky, stačí si vybrat vhodné spojení do Bad Tölz.

O městě

Bad Tölz je především lázeňským městem. Město leží po obou stranách řeky Isar. Bad Tölz láká návštěvníky středověkými historickými památkami, upravenými parky a pohodovou lázeňskou atmosférou. Most přes řeku Isar spojuje obě části města Bad Tölz a navazuje na pěší zónu, která vede středem města. Zde najdeme spoustu obchodů, příjemných kaváren a restaurací. Z Bad Tölz jsou také pěkné výhledy na nedaleké Alpy.

Turistické zajímavosti

Bad Tölz nabízí turistům mnoho možností ubytování. Některé z nich najdete zde . Hlavní turistickou zajímavostí města Bad Tölz je lázeňský areál a také aquapark Alpamare. V aquaparku je nazelenalá termální voda obsahující jód, která má léčivé účinky na krevní oběh. Lázně nabízejí řadu lečivých procedur využívajících právě termální vodu s jódem. Aquapark v Bad Tölz je považován za aquapark s nejčistší vodou v celém Německu. Kvalita vody je zde pravidelně kontrolována. Okolí areálu tvoří krásný park. Venku najdeme vnější bazén s jódovou vodou - její teplota je 34 stupňů Celsia - a také vířivky. Uvnitř krytého areálu je krytý bazén s několika atrakcemi. Je tu 7 různých tobogánů, bazén s vlnobitím. Aquapark Alpamare v Bad Tölz nabízí i možnost zasurfovat si pod střechou. Dále tu najdeme bohatou nabídku služeb wellness. Otevírací doba je od 9.30 do 22.00 hodin. Více informací najdete na www.alpamare.de.

Historie města

První zmínky o městě Bad Tölz pocházejí z konce 12. století. Ve 14. století bylo město důležitým bodem na cestě po řece Isar, po níž se dopravovala sůl a dřevo, a stalo se tak i důležitým obchodním centrem. Bad Tölz postihl v roce 1453 rozsáhlý požár. Město bylo po požáru značně poničené, většinu dřevěných staveb pak nahradily stavby kamenné. Ty se dochovaly až do dnešního dne. V Bad Tölz tak najdeme několik kostelů, ale hlavně krásné historické domy, které tvoří centrum města.

Města a obce v okolí

Bad Tölz (0km)Waakirchen (8km)Hechenberg (7km)Lenggries (9km)Gmund am Tegernsee (13km)Bad Wiessee (12km)Penzberg (14km)Grosshartpenning (13km)Tegernsee (15km)

Webmap: 1 2 3