TIXIK.cz » Města » Švýcarsko » St Gallen » Bad Ragaz

Bad Ragaz - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bad Ragaz: Hlídač pokojů
Bad Ragaz Mapa Mapa hotelů Bad Ragaz

Související témata

Největší města ve Švýcarsku, Satelitní mapa Švýcarska, Penziony v Bad Ragazu, Bad Ragaz: Fotografie

Doporučené hotely Bad Ragaz


Zobrazit všechny »Bad Ragaz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bad Ragaz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bad Ragaz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Schulhaus SarganserstrasseŠkoly0km
GuschachopfKopce0.6km
Ski Bad RagazSki areály0.5km
GiessenparkKempy0.8km
Letiště Bad RagazLetiště2km
Pfäfers AbbeyOpatství2km
Salenegg CastleHrady a zámky2km
Brandis CastleHrady a zámky2km
Ski areál PizolSki areály3km
Ski WangsSki areály4km
Neu-Aspermont CastleHrady a zámky5km
Regitzer SpitzKopce4km
St. Luzisteig PassPrůsmyky4km
Primarschulhaus ValensŠkoly4km
Bothmar CastleHrady a zámky6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:07:29, Nadmořská výška: 514m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 47.0048, 9.501
Nadmořská výška: 514 m
Nejbližší letiště: Letiště St Gallen Altenrhein, 54 km
Nejbližší hranice: Lichtenštejnsko, 5,1 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:54:35

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.badragaz.ch

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dobrá občanská vybavenost, blízko k dálnici, rovinaté okolí, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bad Ragaz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47029.10.2010 9:32:50
Bad Ragaz je vyhledávané lázeňské město ve Švýcarsku . Nachází se ve východní části země, v kantonu Sankt Gallen, na řece Rýn, v nadmořské výšce 516 m. V současnosti zde žije okolo 5200 obyvatel. Bad Ragaz láká návštěvníky na své termální koupele a širokou nabídku aktivit.

Doprava

Bad Ragaz je nejlépe dostupný autem, vlakem nebo letecky. K dispozici je tu totiž menší letiště Flugplatz Bad Ragaz. Nejbližší velké mezinárodní letiště se nachází v Curych . Autem se sem dostanete po dálnici E43 nebo po silnici č. 3 a 13. Vlaky sem jezdí přímo i např. z Amsterdamu , Bruselu , Dortmundu , Düsseldorfu , Frankfurtu , Hamburku , Kolína nad Rýnem a Paříže .

O městě

Bad Ragaz je luxusní lázeňské středisko, které mimo termálních pramenů nabízí možnost aktivního vyžití po celý rok. V zimě je v okolí celá řada sjezdových i běžeckých tratí. V létě můžete na zdejší kopce vyrazit na pěší túry nebo cyklotúry. Přímo v Bad Ragaz si pak můžete zahrát i golf na dvou místních krásných hřištích (Golf club Bad Ragaz, Golf Club Heidiland) . Na své si tu přijdou ale i vyznavači in-line bruslení. Podél Rýnu totiž vede speciální trasa. Samozřejmostí jsou v Bad Ragaz také kvalitní restaurace, bary i obchody. Nechybí zde ani luxusní kasíno.

Lázně Bad Ragaz

Lázně Bad Ragaz disponují teplými léčivými prameny. Ty dosahují teploty 37°C. Již od poloviny 13. století cestovali poutníci do nedalekého opatství Pfäfers a během cesty se smáčeli ve zdejších teplých termálních pramenech, které vyvěrají asi 4 km od města, při ústí do údolí Tamina. V roce 1535 pak lékař a filozof Paracelsus poprvé prokázal léčivé účinky vody. Proto se zde již od počátku 18. století začala rozvíjet lázeňská turistika. V roce 1716 byly u zmíněného opatství postaveny barokní lázně. Od roku 1840 se však termální voda odváděla potrubím do lépe dostupné obce Bad Ragaz. Tímto způsobem se sem termální voda dostává dodnes. Pokud si budete chtít zdejší termální prameny užít naplno, můžete vyrazit do termálních lázní Tamina Thermal, kde jsou k dispozici 2 kryté bazény, jeden venkovní bazén, vířivka, vodní skluzavka, vodopád či jeskyně s masážními tryskami.

Aktivity

Bad Ragaz je rájem pro všechny milovníky různých aktivit. V létě zde můžete vyrazit na pěší túry, cyklotúry, ale i na stezky určené jen pro Nordic walking. Oblíbené jsou výstupy na vrchol Pizol, který dosahuje nadmořské výšky 2844 m. Jak již bylo zmíněno jsou tu i stezky pro inline brusle, které vedou podél Rýna. Pro golfisty jsou tu dvě nádherná hřiště. Jedno 18-ti jamkové a jedno 9-ti jamkové. V zimě je v okolí celá řada sjezdových i běžeckých tratí. Nejoblíbenějším lyžařským střediskem je Ski Resort Pizol , který se rozkládá hned na městem a který nabízí 40 km sjezdovek a 40 km běžeckých tratí.

Turistické zajímavosti

V Bad Ragaz a jeho blízkém okolí se nachází i několik zajímavých památek. Nejznámější je asi zřícenina hradu Freudenberg, která se tyčí na 84 m vysoké skálnatém vrcholu. Dále je to kaple sv. Leonharda a místo zvané Bad Pfäfers, kde se v minulosti koupali králové a princezny. Dnes jsou tu dvě muzea a památník na doktora Paracelsuse. Oblíbenou přírodní památkou je divoká a úzká soutěska Taminaschlucht.

Turistické služby

Bad Ragaz samozřejmě disponuje širokou nabídkou ubytování. základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Nechybí tu ani kvalitní stravovací zařízení. Mezi ty oblíbené patří např. restaurace Allegro Sandi, kde zažijete opravdový kulinářských zážitek a rodinný hostinec Landgasthaus Rosengarten. Bad Ragaz také hostí během roku celou řadu oslav a festivalů. Tou nejvyhlášenější akcí je asi "Vstup Santa Clause do Bad Ragaz". Tato oslava se koná vždy 6. prosince. Celá obec je v tomto čase plná lidí k prasknutí. Na tuto oslavu totiž přijíždí řada turistů.

Historie

Historie obce jinak sahá do 9. století. První písemná zmínka pochází z roku 843. V té době nesla obec název Ragaces. Ten se později změnil na Ragaz. Tento název měla obec až do roku 1937, kdy byl změněn na Bad Ragaz.

Města a obce v okolí

Bad RagazMaienfeld (2.3km)Jenins (4.3km)Malans (6km)Wangs (6km)Landquart (6km)Igis (8km)Grüsch (11km)Untervaz (9km)

Webmap: 1 2 3