TIXIK.cz » Města » Bachčisaraj

Bachčisaraj - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bachčisaraj: Hlídač pokojů
Bachčisaraj Mapa Mapa hotelů Bachčisaraj

BachčisarajBachčisaraj

Související témata

Bachčisaraj: Fotografie

Doporučené hotely Bachčisaraj


Zobrazit všechny »


Bachčisaraj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bachčisaraj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bachčisaraj a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:50:31

Bachčisaraj je město na Ukrajině . Nachází se na Krymském poloostrově , v polovině cesty mezi Sevastopolem a Simferopolem . Bachčisaraj je někdejší centrum krymského chanátu.

Bachčisarajská fontána

Bachčisaraj je známým turistickým centrem, vyhledávaným hlavně díky malebnému paláci chána , skvostu architektury, který byl založen roku 1532. Palác zároveň slouží jako muzeum. V areálu se nachází známá pamětihodnost, Fontána slz, kterou proslavil významný ruský básník Alexandr Sergejevič Puškin. Fontána byla postaveno roku 1764 sochařem Omerem a je symbolickým ztvárněním lásky a smrti.

Legenda

U chána Krym-Gireja bylo mnoho žen, jak bylo zvykem, ale on miloval jen jednu z nich, Diljaru-Bikeč, která byla láskou jeho stáří. Když to ale zjistila další jeho žena Zarema, probudila se v ní závist a zabila chánovu milovanou, utopila ji v bazénu. Chán nechal na památku postavit nad hrobem své milované Diljary fontánu, které měla vyjádřit žal nad její smrtí. Navrchu kamenné desky je vyobrazen květ, který má připomínat oko, z něhož pomalu kanou mužské slzy, které plní žalem číší srdce. S časem ale smutek mizí, čas léčí, což vyjadřují menší mističky. Ale paměť smutek dál vyvolává, což vyjadřuje střední větší číše. Tak se celý život střídá smutek se světlejšími dny až k samotnému konci.

Jeskynní města

Nedaleko města se nachází starobylý mužský jeskynní klášter (Uspenskij ) , který byl založen v 8. nebo 9. století řeckými mnichy. Kousek dál od kláštera se rozkládá jeskynní město Čufut-Kale, jehož vznik někteří nejoptimističtější badatelé kladou do 10.-11. století.


Informace a fakta

GPS: 44.7549, 33.8592
Nadmořská výška: 177 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:49:33

Bachčisaraj: Recenze

Bachčisaraj prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jalta (38km)Livadiya (39km)Alupka (40km)

Webmap: 1 2 3