TIXIK.cz » Babiččino údolí

Babiččino údolí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Babiččino údolí: Hlídač pokojů
Babiččino údolí Mapa Mapa hotelů Babiččino údolí

Související témata

Babiččino údolí: Fotografie

Doporučené hotely Babiččino údolí


Zobrazit všechny »Babiččino údolí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Babiččino údolí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Babiččino údolí a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 16:22:23

Babiččino údolí je překrásné údolí řeky Úpy, které se roku 1952 stalo Státní přírodní rezervací. Nachází se v České republice v okolí měst Česká Skalice a Ratibořice. Babiččino údolí je známo především díky Boženě Němcové, která sem zasadila děj svojí nejznámější knihy Babičky. V údolí nalezneme mnoho přírodních zajímavostí i historických památek, jako například Ratibořický zámek , pomník babičky, Staré bělidlo nebo Viktorčin splav. Skrze Babiččino údolí vede 7,5 kilometru dlouhá naučná stezka, která vede po dobře značených turistických cestách od Barunčiny školy v České Skalici přes Ratibořice až do Rýzmburku. Na naučné stezce je Babiččino údolí opatřeno mnoha informačními tabulemi, kde se dozvíte něco nejen z historie, ale také z literatury. Navíc čas od času Babiččino údolí ožívá stylizovanými postavami z Babičky a můžete tu tak potkat babičku s Barunkou nebo paní kněžnu. Akce s názvem „Oživení“ postav z Babičky Boženy Němcové se stala každoročně jednou z nejoblíbenějších turistických akcí. Babiččino údolí touto akcí ožívá každoročně na jaře.

Informace a fakta

GPS: 50.4216, 16.0545
Nadmořská výška: 292 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:30:56

Babiččino údolí: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762012-02-21 11:22:11
Kdo by neznal Babičino údolí. My jsme tu byli naposledy na výletě asi před dvěma lety. Když chytnete krásné počasí, je tu kouzelně. Už se nedivím Němcové, že napsala snad nejznámější povídku v Čechách. Já kdybych měla taky takovouhle inspiraci, psala bych a básnila bych taky. Hezká je procházka kolem mlýna, kolem sousoší babičky a vnoučat a psů Sultána a Tyrla až cesta vede k babiččině stavení. To jsme také navštívili, nahlédli jsme do její světničky a pomalu pokračovali dále. U babiččina příbytku je krásný splav a celkově je to tu hodně udržované. Jen je trochu škoda, že je všude hodně lidí, kor o prázdninách a ještě, když je hezké počasí. Je tu hlava na hlavě. Po cestě potkáte občerstvení, jako místní hospodu, která je ve starobylém duchu. Strávíte tu hezké chvíle.
 2010-06-04 15:45:41
Babiččino údolí zřejmě nebude vhodné místo pro cizince, kteří nerozumí české literatuře, nebo vůbec neslyšeli o Boženě Němcové. Pro typického čecha se ale jedná o povinnost. Místní krajina, ve které se areál rozlétá, je prostě naprostá krása, obzvláště, pokud se podaří počasí. Pro prohlídku všeho, co do babiččina údolí patří, si rezervujte opravdu celé odpoledne a dobré počasí - pak návštěva stojí za to.
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 14:43:09
Při procházení těmito místy se mi úplně vybaví všem známá knížka. Místo to je opravdu krásné a dojemné. Socha jež je na fotografii v tomto článku se mi velmi líbila. Jak vystřižené z knížky. Chvílemi si až říkám, že bych chtěla v tehdejší době žít. A věřím, že takové pocity sdílejí i jiní návštěvníci Babiččina údolí.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-23 11:24:10
Výlet do babiččina údolí je moc pěkný. Je zde mnoho zajímavostí a můžeme si projít spolu s knihou , celou historii Babičky od Boženy Němcové. Navštívit Ratibořický zámek, který je opravdu zajímavý a neméně zajímavá je naučná stezka, která vede celým údolím. můžeme zde strávit celý den a stále je na co se koukat.

Města a obce v okolí

Česká Skalice (3.1km)Hořičky (5km)Náchod (8km)Červený Kostelec (7km)Nové Město nad Metují (11km)Jaroměř (12km)Dvůr Králové nad Labem (17km)Velichovky (17km)Dobruška (16km)

Webmap: 1 2 3