TIXIK.cz » Města » Libanon » Baalbek

Baalbek, Libanon - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Baalbek : Hlídač pokojů
Baalbek  Mapa Mapa hotelů Baalbek

Baalbek Baalbek

Související témata

Baalbek - satelitní mapa, Baalbek : Fotografie

Doporučené hotely Baalbek


Zobrazit všechny »


Baalbek : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Baalbek  Mapa Plánovač výletů na míru
Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Baalbek a doprava, Čerpací stanice, benzinky
BeqaaRegiony9km
AafrahHory8km
Kasr l Banet CastleHrady a zámky13km
Jebel el GharbiHory20km
Rayak Air BaseLetiště27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:22:47, Nadmořská výška: 1160m

Baalbek je historické město v Libanonu a památka UNESCO. Nachází se na východě země, v regionu Bekaa, asi 90 km severovýchodně od hlavního města Bejrútu . Leží v nadmořské výšce 1170 m, východně od řeky Litani. V současnosti obývá Baalbek přibližně 83 000 lidí. Město je unikátní svými vykopávkami z doby bronzové a hlavně římskými ruinami. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO bylo město Baalbek zapsáno v roce 1984.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Baalbek byla osídlena již před 9 000 lety. Samotné město Baalbek bylo založeno pravděpodobně Féničany ve 3. tisíciletí př. n. l. Jeho název odkazuje k bohu Baalovi, který je zmiňován ve Starém zákoně v Bibli, a to z toho důvodu, že Féničané byli častým protivníkem Izraelského národa. Po dobytí Blízkého Východu Alexandrem Velikým roku 334 př. n. l. bylo město helénizováno a přejmenováno na Heliopolis (Sluneční město) . Baalbek zažil rozkvět především pod nadvládou Říma, a tak z tohoto období pocházejí nejvýznamnější památky. Nejdůležitější chrámový komplex, do té doby zasvěcený fénickému bohu Baalovi, byl určen Jupiterovi a stal se významným poutním místem. Po rozpadu Římské říše byl Baalbek součástí Byzantské říše a od roku 637 jej ovládali muslimové. V 16. století byla pak nadvláda nad městem převzata osmanskými Turky. V roce 2006 se stal Baalbek součástí konfliktu mezi Libanonem a Izraelem a bombardováni města poškodilo některé památky.

Helénské památky

Baalbek má řadu pozůstatků z období, kdy se město nazývalo Heliopolis a jsou to převážně náboženské stavby. Nejvýznamnější je již jednou zmíněný chrámový komplex zasvěcený Jupiterovi, který začal stavět v roce 27 n. l. císař Augustus a který byl dokončen někdy kolem roku 60 n. l. Stojí však na pozůstatcích původního Baalova chrámu. Základy chrámového komplexu tvoří 27 vápencových bloků, jejichž velikost je světově unikátní. Tři z těchto bloků váží každý více než 800 tun a jsou známé pod názvem Trilithon. Chrám měl také 54 sloupů, z nichž se do současnosti dochovalo pouze šest. Nedaleko chrámu leží tzv. Kámen těhotné ženy, který byl zřejmě původně zamýšlen jako součást Trilithonu. Se svojí váhou přes 1000 tun se řadí k největším monolitům, jaké kdy byly vytěženy. K chrámovému komplexu Jupitera pak byly připojeny i menší chrámy zasvěcené Venuši (původně fénické Aštarte) a Bacchovi.


Informace a fakta

GPS: 34.0046, 36.2109
Nadmořská výška: 1160 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 4:01:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, levno, zábavný noční život, hezké hory
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: výskyt podvůdků na turisty, slabší noční život
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, festivaly, noční život, studium, aktivní dovolenou

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Baalbek : Recenze

Baalbek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Baalbek Chtaura (39km)Douma (41km)Ehden (39km)