TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Błonia

Błonia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Błonia: Hlídač pokojů
Błonia Mapa Mapa hotelů Błonia

BłoniaBłonia

Související témata

Błonia: Fotografie

Doporučené hotely Błonia


Zobrazit všechny »


Błonia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Błonia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Błonia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Jagellonská univerzita, Polsko2km
Collegium Maius2km
Soukenická budova v Krakově2km
Les Niepołomicka28km
Indiánská vesnice35km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Aktivity, Aktuální čas: 21:01:26

Błonia je louka v historickém centru Krakova , v Polsku . Není to jen obyčejná louka ve městě, ale je důležitým centrem veřejného dění, kde se scházejí lidé k mnoha různým akcím a aktivitám. Od roku 2000 je přírodní památkou.

Pohled do historie

Až do 19. století Błonia byla obyčejnou loukou, která sloužila především jako pastvina. Dokonce každý rok se při záplavách rozlévala řeka Rudawa, která přes louku tekla. Na konci 18. století byl celý prostor vysušen a Błonia se stala oblíbeným veřejným shromaždištěm. Od té doby bylo toto místo svědkem mnoha událostí. Mezi nejzajímavější určitě patřila oslava narozenin Napolena v roce 1809, start prvního letadla v Krakově v roce 1910, nebo oslava vítězství Jana III. Sobieského v roce 1933. Naštěstí, plány ze 40. let 20. století na vystavění bytů na tomto prostoru se neuskutečnily. Błonia také uvítala několik papežů, kdy se zde scházely i miliony věřících. Také hudební hvězdy, jako například Céline Dion, si vybraly tuto louku pro svůj koncert.

Błonia v současné době

Rozloha tohoto prostoru je 48 ha. Louka má tvar nepravidelného čtyřúhelníku. Błonia je ohraničena třemi ulicemi, Focha, 3 Maja a Piastowskiej. V těsné blízkosti louky stojí tři fotbalové stadiony, a to klubů Wisła Kraków, Cracovia Kraków a Juvenia Kraków. V současné době pokračuje tradice, kdy je Błonia významným shromaždištěm pro události, které mají masový charakter. Jsou to, například, akce pro rodiny s dětmi, sportovní aktivity, koncerty, festivaly, výstavy, veletrhy a bohoslužby pod širým nebem. Pokud se nic neplánuje, potkáte zde mnoho pejskařů, rodin na procházce, vyznavačů pikniků, běžců a kolařů. Otevřený prostor nabízí nádherný výhled na Staré město, okolní panorama a na Krakov vůbec.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:32

Błonia: Recenze

Błonia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (2.4km)Rząska (6km)Szczyglice (8km)Kryspinów (8km)Balice (9km)Węgrzce (8km)Modlnica (8km)Morawica (12km)Libertów (10km)

Webmap: 1 2 3