TIXIK.cz » Města » Bączal Dolny

Bączal Dolny, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bączal Dolny : Hlídač pokojů
Bączal Dolny  Mapa Mapa hotelů Bączal Dolny

Bączal Dolny Bączal Dolny

Související témata

Bączal Dolny - satelitní mapa, Bączal Dolny : Fotografie

Doporučené hotely Bączal Dolny


Zobrazit všechny »


Bączal Dolny : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bączal Dolny  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bączal Dolny a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:30:26, Nadmořská výška: 312m

Bączal Dolny je malebná vesnice v jižním Polsku . Nachází se v Podkarpatském vojvodství. Hned vedle ní se nachází obec Bączal Górny . Často jsou označovány společně jako Bączal. Obec je atraktivní díky zajímavým stavbám a okolní přírodě. Bączal Dolny se totiž nachází v podhůří Karpat. Nedaleko leží město Biecz , nejstarší osídlené místo v Polsku, nazývané někdy rovněž „Malý Krakov“.

Historie

Bączal Dolny i sousední Bączal Górny byly pravděpodobně založeny ve druhé polovině čtrnáctého století králem Kazimírem. Jejich historie je však podle dochovaných písemných pramenů o více než dvě stě let delší. V obou obcích žila dlouho šlechta. Jednalo se tudíž o bohatý region.

Památky

Stávaly zde dva kostely. První z nich byl zničen. Druhý, velký dřevěný kostel v gotickém stylu, byl postaven v roce 1667 a v současnosti ho naleznete ve skanzenu ve městě Sanok . Současný kostel nese jméno Panny Marie a svatého Mikuláše. Byl vystaven ve dvacátém století.

Cihlová kaple

Stavba pocházející z patnáctého století je jednou z nejstarších kaplí v okolí. S její stavbou je spojena zajímavá legenda. Podle ní se jedné noci materiál určený ke stavbě kaple náhle přemístil na jiné místo. Bylo to připsáno Panně Marii s tím, že si vybrala místo, kde chce mít kapli postavenou. Na něm byla potom kaple také skutečně vybudována.

Vojenské hroby

V obci Bączal Dolny najdeme také dva velké vojenské hroby. V nich jsou vedle sebe pohřbení vojáci různých národností, kteří padli v první světové válce.


Informace a fakta

GPS: 49.769, 21.3783
Nadmořská výška: 312 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:22:05

Bączal Dolny : Recenze

Bączal Dolny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jaslo (7km)Frysztak (18km)Pilzno (23km)Krosno (29km)Korczyna (32km)Strzyżów (31km)Machowa (30km)Dębica (31km)Iwonicz-Zdrój (38km)

Webmap: 1 2 3