TIXIK.cz » Města » Španělsko » Kastilie a León » Ávila

Ubytování Ávila, hotely Ávila

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ávila: Hlídač pokojů
Ávila Mapa Mapa hotelů Ávila

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Satelitní mapa Ávily, Penziony v Ávile, Luxusní ubytování v Ávile, Apartmány v Ávile, Levné ubytování v Ávile, Autopůjčovny v Ávile, Ávila: Fotografie

Doporučené hotely Ávila


Zobrazit všechny »Ávila: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ávila Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ávila a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Avila CathedralKatedrály0.1km
Cathedral of ÁvilaKatedrály0.1km
Letiště Maximo GomezLetiště0.3km
Hrad AvilaHrady a zámky0.4km
Obispado de AvilaNáboženství0.3km
Parroquia de la Sagrada FamiliaNáboženství0.5km
Muzeum Santa TeresaMuzea0.5km
Parroquia de SantiagoNáboženství0.5km
Parroquia de San Pedro ApostolNáboženství0.5km
Carmelitas MisionerasNáboženství1km
Banco de CastillaBanky0.9km
Congregacion de Maria ReparadoraNáboženství0.9km
Parroquia San Pedro BautistaNáboženství2km
Golf course FresnilloGolf5km
Complejo NaturavilaGolf5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:45:51, Nadmořská výška: 1133m, Telefon: +34 920 22 07 34, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 40.6571, -4.6973
Nadmořská výška: 1133 m
Nejbližší letiště: Letiště Salamanca, 75 km
Vzdálenost do hlavního města: Madrid, 113 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:27:17

Ávila: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:28:48
Ávila je nádherné, středověké město ve Španělsku , které se nachází přibližně 107 km od Madridu . V současnosti tam žije přibližně 60 000 obyvatel. Ávila je od roku 1985 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Historické památky

Ávila je známá především působením sv. Terezie od Ježíše (nebo sv. Terezie z Ávily) a také pro své skvěle zachované středověké kamenné hradby, jejichž budování začalo kolem roku 1090. Místní hradby dokonce patří k nejlépe dochovaným hradbám na světě. Mají několik bran a mnoho věží a celková délka hradeb je 2557 m, výška 12 m a šířka až 3 m. Hlavně díky nim je historické centrum města Ávila zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Důležitá je také Avilská katedrála, která je považována za první gotickou katedrálu ve Španělsku a byla zamýšlena jako kombinace katedrály a pevnosti. Mezi další významné památky ve městě patří klášterní komplex sv. Tomáše z konce 15. století, kostel sv. Petra a bazilika sv. Vincence z 12.-14. století. Zajímavé jsou také kamenné domy a paláce z konce 15. a 16. století, které si tam nechali postavit členové starých šlechtických rodů. Většina z místních paláců v současnosti slouží jako hotely a muzea. Mezi nejvýznamnější paláce patří paláce rodů Veladů, Valderrábanů, Dávilů a Deanů. Nejkrásnější pohled na celé město Ávila je z nedalekého vyhlídkového bodu "Cuatro postes", který se nachází za Starým mostem (Puento Viejo) .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Ávila byla osídlena již ve starověku, přesně v 5. století př. n. l. Největší rozmach zažilo město za vlády tzv. španělských katolických králů na počátku 16. století a jejich nástupců Karla V. a Filipa II. Španělského.

Gurmánské speciality

Mezi místní speciality patří žloutkové cukroví "Yemas de Santa Teresa", které můžete koupit např. v obchodě "La Flor de Castilla", dále speciálně upravené fazole Judiás del Barco a zvláštní telecí steaky.

Doprava

Ávila je dostupná autem, vlakem i letecky. Autem se tam dostanete nejlépe po dálnici A-51. Nejlepší varianta je asi vlak, jelikož město je železniční křižovatkou mezi Madridem , Valladolidem a Salamankou . Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Madridu .

Města a obce v okolí

ÁvilaEl Fresno (7km)Gallegos de San Vicente (10km)Mediana de Voltoya (12km)Cardeñosa (10km)Villaviciosa (22km)Robledillo (24km)Muñana (28km)El Barraco (21km)

Webmap: 1 2 3