TIXIK.cz » Města » Ávila

Ubytování Ávila, hotely Ávila

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ávila: Hlídač pokojů
Ávila Mapa Mapa hotelů Ávila

Související témata

Satelitní mapa Ávily, Penziony v Ávile, Luxusní ubytování v Ávile, Apartmány v Ávile, Levné ubytování v Ávile, Autopůjčovny v Ávile, Ávila: Fotografie

Doporučené hotely Ávila


Zobrazit všechny »Ávila: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ávila Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ávila a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:06:38, Nadmořská výška: 1133m, Telefon: +34 920 22 07 34, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 40.6571, -4.6973
Nadmořská výška: 1133 m
Vzdálenost do hlavního města: Madrid, 113 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:17

Ávila: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:28:48
Ávila je nádherné, středověké město ve Španělsku , které se nachází přibližně 107 km od Madridu . V současnosti tam žije přibližně 60 000 obyvatel. Ávila je od roku 1985 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Historické památky

Ávila je známá především působením sv. Terezie od Ježíše (nebo sv. Terezie z Ávily) a také pro své skvěle zachované středověké kamenné hradby, jejichž budování začalo kolem roku 1090. Místní hradby dokonce patří k nejlépe dochovaným hradbám na světě. Mají několik bran a mnoho věží a celková délka hradeb je 2557 m, výška 12 m a šířka až 3 m. Hlavně díky nim je historické centrum města Ávila zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Důležitá je také Avilská katedrála, která je považována za první gotickou katedrálu ve Španělsku a byla zamýšlena jako kombinace katedrály a pevnosti. Mezi další významné památky ve městě patří klášterní komplex sv. Tomáše z konce 15. století, kostel sv. Petra a bazilika sv. Vincence z 12.-14. století. Zajímavé jsou také kamenné domy a paláce z konce 15. a 16. století, které si tam nechali postavit členové starých šlechtických rodů. Většina z místních paláců v současnosti slouží jako hotely a muzea. Mezi nejvýznamnější paláce patří paláce rodů Veladů, Valderrábanů, Dávilů a Deanů. Nejkrásnější pohled na celé město Ávila je z nedalekého vyhlídkového bodu "Cuatro postes", který se nachází za Starým mostem (Puento Viejo) .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Ávila byla osídlena již ve starověku, přesně v 5. století př. n. l. Největší rozmach zažilo město za vlády tzv. španělských katolických králů na počátku 16. století a jejich nástupců Karla V. a Filipa II. Španělského.

Gurmánské speciality

Mezi místní speciality patří žloutkové cukroví "Yemas de Santa Teresa", které můžete koupit např. v obchodě "La Flor de Castilla", dále speciálně upravené fazole Judiás del Barco a zvláštní telecí steaky.

Doprava

Ávila je dostupná autem, vlakem i letecky. Autem se tam dostanete nejlépe po dálnici A-51. Nejlepší varianta je asi vlak, jelikož město je železniční křižovatkou mezi Madridem , Valladolidem a Salamankou . Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Madridu .

Města a obce v okolí

ÁvilaEl Fresno (7km)Gallegos de San Vicente (10km)Mediana de Voltoya (12km)Cardeñosa (10km)Villaviciosa (22km)Robledillo (24km)Muñana (28km)El Barraco (21km)

Webmap: 1 2 3