TIXIK.cz » Města » Avignon

Avignon - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Avignon: Hlídač pokojů
Avignon Mapa Mapa hotelů Avignon

AvignonAvignon

Související témata

Satelitní mapa Avignonu, Tipy na výlety poblíž Avignonu, Penziony v Avignonu, Luxusní ubytování v Avignonu, Apartmány v Avignonu, Levné ubytování v Avignonu, Autopůjčovny v Avignonu, Avignon - počasí, Avignon: Fotografie

Doporučené hotely Avignon


Zobrazit všechny »


Avignon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Avignon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Avignon a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:03:05, Telefon: +33 4 90 82 42 42, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.9486, 4.806
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:36:42

Avignon: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:04:46
Avignon je historické město na jihu Francie , kde dnes žije přes 90 tisíc obyvatel. Nachází se v departementu Vaucluse, v regionu Provence, na levém břehu řeky Rhôny. Centrum města Avignon bylo roku 1995 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie

Kraj, kde dnes leží Avignon, byl osídlen již 3000 let př. n. l., což dokazují nálezy dvou hrobek umístěných ve zdejším muzeu Calvet. V antice se stalo město významným centrem provincie Galie Narbonensis. Od roku 1309 byl Avignon ustanoven sídlem papežů, kteří byli nuceni opustit Řím . Církvi patřil až do 14. září 1791, kdy se stal majetkem nově vzniklé Francouzské republiky. Z té doby pochází většina zdejších církevních památek. Dnešní Avignon je turistické centrum, kde můžete obdivovat historické památky všech architektonických stylů.

Nejvýznamnější historické památky

Nejznámější památkou a symbolem města je avignonský most, Pont Saint Bénezet . Byl vystavěn v průběhu 12. století a několikrát ho odnesla velká voda. Poslední opravy na něm byly provedeny v 17. století. Dodnes se dochovaly pouze čtyři oblouky z původních dvaadvaceti. Mezi další významné památky ve městě Avignon patří gotický Papežský palác obehnaný hradbami. Na jeho výstavbě v letech 1335-1352 se podíleli především dva papežové, Benoit XII. a Klement VI. Můžete zde obdivovat rozsáhlé nástěnné malby ze 14. století, soukromé komnaty papežů, nebo navštivte zdejší muzeum věnované výstavbě paláce. Tento komplex je jednou z nejvýznamnějších gotických památek na světě vůbec. Další významnou církevní památkou v centru Avignonu je původně románská katedrála Notre-Dame-des-Doms. Byla postavena ve 12. století, ale v průběhu středověku byla přestavována. V roce 1859 byla na její věž umístěna pozlacená socha Panny Marie. Na seznamu UNESCO jsou zapsány také městské hradby, které v délce 4,3 km stále obklopují "Staré město". Hradby byly postaveny mezi lety 1355-1370 a je z nich nádherný výhled na celé město a na údolí řeky Rhôny.

Kultura a sport

Od roku 1947 se ve městě koná světoznámý Festival de Théâtre d´Avignon, který je přehlídkou divadelní, taneční, hudební a filmové tvorby. Každoročně v květnu se zde také pořádá výstava růží a jiných květin, Alterarosa.
Milovníci golfu mohou navštívit zdejší golfová hřiště, Golf du Grand Avignon a Garden golf d´Avignon. V okolí města jsou značené cyklistické i turistické trasy.

Praktické informace

Veškeré informace o městě, jeho kulturním i sportovním programu, vám sdělí v turistické kanceláři na Cours Jean Jaures.

 2009-05-17 19:13:27
Ahoj Janny, pro seznámení se s někým, kdo by chtěl cestovat na stejné místo, zkus využít funkce, co Tixik nabízí - můžeš si totiž dané místo uložit s pomocí odkazů ,,chci tam jet", pak si určíš datum kdy, a velmi jednoduše ti pak seznamka řekne, jestli je tady někdo, kdo má podobné zájmy jako ty.
 Aura: 50Recenze: 22009-05-17 11:49:30
ahoj všem ! :-) Moc ráda bych se letos na přelomu července a srpna podívala do Avignonu a jeho okolí. Zajímá mě taky stará papírna ve Fontaine de Vaucluse a okolní příroda v této části Francie. Pokud by někdo ve stejnou dobu cestoval taky sem, ozvěte se :-) Přeji hezký den - Janny
 2009-05-11 13:22:54
Historické centrum města Avignon na jihu Francie bylo ve 14. století sídlem papežů. Jako pevnost působí Papežský palác, který vévodí celému městu. Gotický Avignonský most přes řeku Rýn byl postaven ve 12. století. Dalšími památkami jsou katedrála Notre-Dame-des-Doms, Biskupství, aj. Na seznam UNESCO bylo historické centrum města Avignon zapsáno roku 1995.

Města a obce v okolí

AvignonVilleneuve-lès-Avignon (1.7km)Les Angles (2.7km)Le Pontet (4.7km)Montfavet (6km)Rognonas (5km)Vedène (8km)Pujaut (7km)Barbentane (7km)

Webmap: 1 2 3