TIXIK.cz » Města » Portugalsko » Aveiro » Aveiro

Aveiro - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Aveiro: Hlídač pokojů
Aveiro Mapa Mapa hotelů Aveiro

Související témata

Největší města v Portugalsku, Satelitní mapa Portugalska, Satelitní mapa Aveira, Penziony v Aveiru, Luxusní ubytování v Aveiru, Levné ubytování v Aveiru, Autopůjčovny v Aveiru, Aveiro: Fotografie

Doporučené hotely Aveiro


Zobrazit všechny »Aveiro: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Aveiro Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Aveiro a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Ecomuseu Marinha da TroncalhadaMuzea0.2km
Câmara MunicipalRadnice0.2km
Aveirense TheatreDivadla0.3km
Teatro AveirenseDivadla0.3km
Museu de AveiroMuzea0.2km
Igreja da Vera CruzNáboženství0.3km
Carcavelos bridgeMosty0.6km
Capela do Senhor das BarrocasNáboženství1km
Museu Marítimo de ÍlhavoMuzea4km
Navio Museu Santo AndréMuzea7km
Museu da AldeiaMuzea6km
Letiště AveiroLetiště8km
Maják u AveiroMajáky8km
Pláž BarraPláže8km
Pláž Sao JacintoPláže9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:35:13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
vynikající víno
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 40.6411, -8.6512
Nadmořská výška: 12 m
Nejbližší letiště: Letiště Francisco de Sá Carneiro, 90 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:35:41

Aveiro: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:04:01
Aveiro je město v Portugalsku . Nachází se v severozápadní části země, v regionu Centro. Aveiro je oblíbené návštěvníky z celého světa pro svou nezaměnitelnou atmosféru. Dnes zde žije okolo 55 tisíc obyvatel.

Benátky Portugalska

Aveiro je často přezdíváno jako portugalské Benátky. Voda je totiž dominantním rysem města a jeho okolí. Aveiro je typické kontrasty barev. Bílé domy jsou různě zdobeny a modrá laguna je poseta pestrobarevnými loděmi známými pod označením "moliceiros". Prohlédnout si zde můžete i běloskvoucí solné doly. Zajímavé prostředí pak dokresluje nedaleká přírodní rezervace São Jacinto, kterou tvoří řada malých ostrůvků, písečné duny a bohatá flóra. Milovníci moře a pláží mohou vyrazit na nedalekou písečnou pláž Costa Nova, která je vhodná i k surfování.

Turistické zajímavosti

Mezi turistické zajímavosti ve městě Aveiro patří řada zdejších historických domů, bývalý dominikánský klášter Convento de Jesús z 15. století, ve kterém se nachází vyhlášené muzeum nebo katedrála São Domingo z 15. století. Oblíbeným cílem turistů je také několik kilometrů vzdálené námořní muzeum Ílhavo a továrna, která vyrábí známý portugalský porcelán Vista Alegre. Vydat se také můžete na nedaleký maják , který je nejvyšším majákem v Portugalsku a dokonce prý i na celém Pyrenejském poloostrově.

Turistické služby

Aveiro disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobré kavárny, bary či restaurace se nacházejí v okolí rušného rybího trhu Praça do Peixe. V Aveiro jsou také specializované rybí restaurace, kde vám připraví opravdu vynikající mořské plody. Největší specialitou jsou pak pokrmy z úhoře. Hlavní akcí města je jeho svátek, který se slaví 12. května. Ve městě také nechybí ani celá řada obchodů a několik nákupních center. Tím nejvyhlášenějším je Forum Aveiro, kde je mimo obchodů a restaurací také kino.

Historie

Aveiro bylo kdysi velkým a významným přístavem. První zmínky o současném městě pocházejí z 10. století. V minulosti město prosperovalo hlavně díky těžbě soli a později díky lovu tresek. Bohužel zde silná bouře na konci 16. století zanesla vjezd do přístavu a město tak ztratilo svůj význam. Dnes je Aveiro oblíbeným cílem turistů.

Doprava

Aveiro je nejlépe dostupné autem, vlakem či lodí. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnicích A17 (IC1) , A25 (IP5) a A1 (IP1) . Po městě Aveiro se dá pohybovat pomocí lodí, které brázdí zdejší vodní kanály a nebo na kole, které si tu můžete bezplatně vypůjčit. Nejbližší letiště, São Jacinto Airport, se nachází jen několik kilometrů od města.

Města a obce v okolí

AveiroÍlhavo (4.7km)Albergaria-a-Velha (15km)Estarreja (14km)Sever Do Vouga (26km)Praia de Mira (24km)Oliveira de Azemeis (26km)Ovar (24km)Anadia (29km)

Webmap: 1 2 3