TIXIK.cz » Města » Austin

Austin v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Austin: Hlídač pokojů
Austin Mapa Mapa hotelů Austin

Související témata

Satelitní mapa Austinu, Tipy na výlety poblíž Austinu, Autopůjčovny v Austinu, Levné ubytování v Austinu, Luxusní ubytování v Austinu, Austin: Fotografie

Doporučené hotely Austin


Zobrazit všechny »Austin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Austin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Austinu, Plánovač výletů, Austin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:08:36, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
má zábavní park
rovinaté okolí

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
nepříjemné chladno v zimě
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

strojírenský
automobilový


Informace a fakta

GPS: 30.2638, -97.7419
Nadmořská výška: 146 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:55

Austin: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 252011-08-24 08:33:31
Austin se nachází v centrální části státu Texas, přibližně 130 km severovýchodně od města San Antonio , ve Spojených státech amerických . Patří k městům s největší koncentrací barů, nočních klubů a zařízení, prezentujících živou hudbu všech žánrů. Austin je vyhlášeným kulturním centrem státu.

Akce, festivaly a zábava

Nachází se zde několik významných divadel a rozmanitých druhů venkovních a vnitřních expozicí. Turisticky nejvyhledávanějším místem je 6th Street Austin , nejživější ulice a zábavní čtvrť města. Pozornosti turistů se také těší přehrada a rekreační oblast Lady Bird Lake . Austin pořádá každoročně několik nejvýznamnějších festivalů v zemi, jako je Austin Film Festival, nebo oblíbený hudební festival Austin City Limits.

Druhé nejlepší místo pro život

Austin je 5. nejbezpečnějším městem státu Texas. Bylo několikrát vybráno jako 2. nejlepší místo pro život v USA a získalo ocenění ,,Nejzelenější město Ameriky“.

O městě a jeho klimatu

Ve městě protéká řeka Colorado třemi umělými jezery – Lady Bird Lake , Lake Austin a Lake Walter E. Long. Austin leží v zóně vlhkého subtropického klima, vyznačujícího se horkými léty a mírnými zimami. V letních měsících se teploty pohybují okolo 32°C, v zimních měsících okolo 8°C.

Doprava

Austin disponuje letištěm Austin Bergstrom International Airport. Letiště se nachází asi 10 km severovýchodně od centra města. Doprava z letiště do města Austin je zajištěna městskou hromadnou dopravou, taxi službami, případně jsou cestujícím k dispozici autopůjčovny. Austin disponuje kvalitní cyklistickou sítí stezek, především na hlavních ulicích a v turistických oblastech.

Yellow Bike Project aneb po městě jedině na kole

Ve městě provozuje servis a půjčovnu kol Yellow Bike Project, nezisková organizace podporující nemotorové městské dopravní alternativy. Jedná se o velmi populární a vyhledávanou službu, působící ve městě Austin již 10 let. Zapůjčení kola v Yellow Bike Project je za minimální poplatek. Po celém městě Austin jsou rozeseta servisní střediska kol, kde je možné si svépomocí opravit kolo. Veškeré nástroje a pracovní stojany jsou k dispozici zdarma. Součástí servisních středisek jsou malé prodejny s nejběžnějšími náhradními díly na kolo

Města a obce v okolí

Austin (0km)Sunset Valley (7km)Manor (20km)Buda (22km)Round Rock (28km)Cedar Park (30km)Bastrop (44km)Wimberley (45km)Taylor (47km)

Webmap: 1 2 3