TIXIK.cz » Augustowský kanál

Augustowský kanál - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Augustowský kanál: Hlídač pokojů
Augustowský kanál Mapa Mapa hotelů Augustowský kanál

Augustowský kanálAugustowský kanál

Související témata

Augustowský kanál: Fotografie

Doporučené hotely Augustowský kanál


Zobrazit všechny »


Augustowský kanál: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Augustowský kanál Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Augustowský kanál a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 20:53:09

Augustowský kanál je vodní cesta a oblíbený turistický cíl na severovýchodu Polska a severozápadu Běloruska . Tvoří důležitou spojku mezi řekami Vislou a Nemanem. Svůj název získal Augustowský kanál podle polského města Augustów , kterým protéká. Jeho celková délka dosahuje 101 kilometrů. V historii měl Augustowský kanál důležitý obchodní vliv. V současnosti je polská část díky přírodě a rozmanitým sportovním možnostem oblíbený cíl turistů.

Stavba

Augustowský kanál byl postaven na polském území v první polovině devatenáctého století. Jednalo se o reakci na pruské vyhlášení neúměrně vysokých daní pro polské obchodníky projíždějící pruským teritoriem. Augustowský kanál tedy tvořil objížďku, na které mohli polští obchodníci volně působit.

Příroda

Augustowský kanál se nachází uprostřed lákavé krajiny. Tvoří ji především lesy a sedm ledovcových jezer, které kanál spojuje. Protéká i Augustówským pralesem, lokalitou neporušené původní středoevropské přírody. Podél kanálu najdete neobvyklé rostlinné i živočišné druhy a různé typy ptáků.

Sport a doprava

Augustowský kanál je rovněž velmi oblíbená atrakce pro milovníky vodních sportů a rybaření. Často zde potkáte kánoe, kajaky, rybářské loďky i motorové čluny. Část kanálu mohou turisté navštívit na vyhlídkové lodi.


Informace a fakta

GPS: 53.8396, 22.9943
Nadmořská výška: 121 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:03

Augustowský kanál: Recenze

Augustowský kanál prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Augustów (1.1km)Serwy (16km)Gawrych Ruda (20km)Woźnawieś (24km)Leszczewek (27km)Stary Folwark (27km)Suwalki (29km)Szypliszki (46km)

Webmap: 1 2 3