TIXIK.cz » Města » Augsburg

Ubytování Augsburg, hotely Augsburg

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Augsburg: Hlídač pokojů
Augsburg Mapa Mapa hotelů Augsburg

AugsburgAugsburg

Související témata

Satelitní mapa Augsburgu, Penziony v Augsburgu, Luxusní ubytování v Augsburgu, Levné ubytování v Augsburgu, Autopůjčovny v Augsburgu, Augsburg - počasí, Augsburg: Fotografie

Doporučené hotely Augsburg


Zobrazit všechny »


Augsburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Augsburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Augsburgu, Plánovač výletů, Augsburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:48:57, Nadmořská výška: 485m, WWW stránky:

Augsburg je druhé nejstarší město v Německu . Již Římané ho nazývali „zářivou metropolí provincie". Dnes je Augsburg moderním velkoměstem s více než 265 000 obyvateli.

Pohled do historie

Augsburg byl založen v roce 15 př.n.l. za vlády římského císaře Augusta. V roce 121 bylo městu uděleno římské městské právo a po několik století se stalo hlavním městem provincie. Ve 12. a 13. získal Augsburg mnoho různých privilegií a práv a město bohatlo. Svůj hospodářský rozkvět prožilo toto svobodné město v 15. a 16. století díky obchodní a bankéřské činnosti. V roce 1540 zde byla založena burza. Za 2. světové války bylo město poničeno bombardováním.

Památky a turistické cíle

V historickém centru je mnoho nádherných renesančních staveb: radnice se "Zlatým sálem" a věží, katedrála Panny Marie z 12. století, kostel sv. Ulrycha, kostel sv. Anny a městečko Fuggerei (nejstarší sociální sídliště Evropy) . Fuggerei v Augsburgu se skládá ze 60 domů. Bylo zde ubytováno přes 100 rodin, které zchudly ne vlastní vinou. Ještě dnes je roční nájem jeden rýnský gulden, což je zhruba 0,88 €. Dále může Město Augsburg nabídnout svým návštěvníkům: ZOO, botanickou zahradu nebo rafting na Olympijském slalomovém kanálu, na kterém se jely závody na olympiádě. Pokud sem zavítáte na konci srpna, pak Vás jistě zaujmou pivní slavnosti Augsburger Plärrer.

Muzea v Augsburgu

Turisté mohou navštívit několik muzeí. Muzeum Fuggerei ukazuje historii města v 16. století. Nejen děti nadchne Augsburské muzeum loutek. Rodina Wolfganga Amadea Mozarta byla svázána s městem Augsburg, proto je zde muzeum věnované tomuto slavnému rodu - Mozartův dům. Maxmiliánovo muzeum vystavuje městské umělecké sbírky. Římské muzeum v Augsburgu představuje památky a nálezy z této oblasti od prehistorických dob až po epochu raného křesťanství a raného středověku.

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo
rovinaté okolí

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
noční život
plavby
studium
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní


Informace a fakta

GPS: 48.3667, 10.8833
Nadmořská výška: 485 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:29:07

Augsburg: Recenze

Augsburg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

AugsburgAystetten (9km)Dasing (12km)Kutzenhausen (14km)Adelsried (14km)Horgau (15km)Heretsried (15km)Zusmarshausen (21km)Odelzhausen (24km)

Webmap: 1 2 3