TIXIK.cz » Nový Zéland » Auckland » Auckland Botanic Gardens

Auckland Botanic Gardens - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Auckland Botanic Gardens: Hlídač pokojů
Auckland Botanic Gardens Mapa Mapa hotelů Auckland Botanic Gardens

Související témata

Auckland Botanic Gardens: Fotografie

Doporučené hotely Auckland Botanic Gardens


Zobrazit všechny »Auckland Botanic Gardens: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Auckland Botanic Gardens Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Auckland Botanic Gardens a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Quen Street22km
Aucland22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 20:06:53, Adresa: Auckland-Hamilton Motorway, The Gardens, Auckland 2105, Nový Zéland, Telefon: +64 9-267 1457, WWW stránky:

Auckland Botanic Gardens je ojedinělá botanická zahrada na Novém Zélandu . Nachází se v jižní části největšího novozélandského města Auckland . Auckland Botanic Gardens je poměrně mladá botanická zahrada. Pro veřejnost byla otevřena v únoru 1982. Její rozloha je 64 hektarů. Disponuje cca 10 000 taxonů rostlin z celého světa. Velká pozornost je samozřejmě věnována domací květeně. Geografická izolovanost Nového Zélandu od zbytku světa je příčinou zdejšího vysokého stupně endemismu. Uvádí se, že se na Novém Zélandu vyskytuje až 2357 taxonů původních cévnatých rostlin, z nichž je až 80 procent endemických. Auckland Botanic Gardens se také podílí na kultivaci ohrožených druhů, včetně zajišťování jejich reintrodukce na původní lokality a do regionálních parků. Nejvýznamnější částí zahrady je arboretum Gondwany, kde se nacházejí vybrané dřeviny z celého prakontinentu Gondwana. Auckland Botanic Gardens věnuje pozornost také květeně Jižní Afriky, hlavně Kapské oblasti. Dále si zde můžete prohlédnout části s užitkovými rostlinami, trvalkovými záhony, palmovou zahradou, rosáriem či původním novozélandským lesem. Vyhlášené jsou i zdejší velké sbírky šalvějí a šácholanů. Součástí areálu je menší odborná knihovna s 2500 svazky. Auckland Botanic Gardens je otevřena od poloviny října do poloviny března denně od 8 do 20 hodin. Po zbytek roku je otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. O víkendech je pak otevřeno od 9 do 16 hodin.

Informace a fakta

GPS: -37.0083, 174.9059
Nadmořská výška: 37 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:28

Auckland Botanic Gardens: Recenze

Auckland Botanic Gardens prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Auckland (21km)Waiatarua (30km)

Webmap: 1 2 3