TIXIK.cz » Města » Athény

Athény - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Athény: Hlídač pokojů
Athény Mapa Mapa hotelů Athény

AthényAthény

Související témata

Satelitní mapa Athén, Tipy na výlety poblíž Athén, Luxusní ubytování v Athénách, Apartmány v Athénách, Levné ubytování v Athénách, Autopůjčovny v Athénách, Athény - počasí, Athény: Fotografie

Doporučené hotely Athény


Zobrazit všechny »


Athény: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Athény Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Athénách, Plánovač výletů, Athény a doprava, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:32:58

Plusy

mírné klima
rovinaté okolí
UNESCO

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 37.9833, 23.7333
Nadmořská výška: 100 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:06:53

Athény: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:55
Athény jsou hlavním městem Řecka a nacházejí se na poloostrově Attika. Město je nejen moderní metropolí, ale především kolébkou filozofie, demokracie a kultury evropské civilizace. Athény jsou také jediným místem v Evropě , kde je antika stále ještě všudypřítomná. Kulturu a umění Athéňanů obdivovali Římané, Angličané, Francouzi i Němci a kopírovali ji na svých památnících.

Historie města

Osídlení Athén spadá do 3. tisíciletí př.n.l. Město zažilo kulturní a politický vrchol za vlády Perikla. V dalším století byly stále ještě významným městem, ale již bez politického vlivu. Ve středověku ležely Athény již stranou obchodní cesty do Byzance a během turecké nadvlády se město stalo pouhou nevýznamnou obcí. Až v roce 1834 se na popud krále Oty I. stává hlavním městem řeckého státu.

Turistické cíle

Centrem Athén je starověká Agora, správní a obchodní centrum. Symbol a dominanta města, Akropolis, sloužila především jako náboženské centrum a pevnost.
K dalším významným památkám patří chrám Partheón, chrám Erechteion s karyatidy nebo Dionýsovo divadlo, které je nejstarší na celém světě.
Velmi vyhledávanými cíly turistů jsou také Hadriánův oblouk, chrám Olympeion a Park Zappion, kde se pořádají různé výstavy.
Archeologické muzeum na Akropoli patří se svými sbírkami antických artefaktů mezi nejkrásnější a nejobsáhlejší muzea světa. Významné sbírky má i Vojenské muzeum a Byzantské muzeum.
Z byzantského období se dochovalo mnoho kostelů a chrámů, např. Stará katedrála z konce 12. století a Kapnikarea, z 11. století zasvěcená Panně Marii.
Nově vybudované městské zahrady zastupují ve městě jediný souvislý ostrov zeleně s fontánami a antickými soch.

Moderní centrum

Srdcem moderních Athén je náměstí Syntagma. Najdete zde spoustu obchodů, taverny a butiky s luxusním zbožím. Vše nabízené a prezentované s typicky řeckým temperamentem. Vyhlášený je noční ruch v Athénách. Místní obyvatelé se večer rádi baví a noční život je součástí jejich životního stylu. Většina barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřena až do ranních hodin.
Athény hostily dvakrát letní olympijské hry - 1. v roce 1896 a 28. v roce 2004.

Praktické informace

Athény mají vlastní letiště, přístav a tři linky metra. Tramvajová síť a až 4000 autobusů a 14000 taxíků zajišťují přepravu po městě.

 2008-09-08 20:40:59
Athény jsou hlavním a největším městem Řecka. Město s historií, která sahá do 3. tisíciletí před naším letopočtem, je zajímavé navštívit pro velké množství dochovaných památek. Athény jsou právem vyhledávaným místem nejen pro eurovíkendy, ale navštívit je můžete také při běžné, letní dovolené.

Města a obce v okolí

AthényPireus (9km)Rafína (24km)Thiva (52km)

Webmap: 1 2 3