TIXIK.cz » Města » Řecko » Jónské ostrovy » Assos

Assos - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Assos: Hlídač pokojů
Assos Mapa Mapa hotelů Assos

AssosAssos

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Satelitní mapa Assosu, Assos: Fotografie

Doporučené hotely Assos


Zobrazit všechny »


Assos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Assos Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Assos a doprava
Pláž AssosPláže1km
Pláž HorgotaPláže6km
Pláž MyrtosPláže5km
Pláž EvrettiPláže6km
Pláž Chagiana BayPláže7km
Kalon Oros, KefaloniaHory6km
AlatiesPláže6km
Fiskardo bayZátoky7km
Pláž AtherasPláže10km
IthakaRegiony12km
FokiPláže8km
Pano FteriPláže11km
ZolaPláže10km
Fiskardo PortPřístavy9km
Odysseas's CastleHrady a zámky14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:03:17

Vesnička Assos ne řeckém ostrově Kefalonia připomíná spíše větší rodinný komplex, než obrovské plážové letovisko. Mimo sezonu v této destinaci žije 100 stálých obyvatel. V letních měsících se pak Assos stává rájem pro milovníky řecké kultury a naprostého klidu. Historie vesnice se datuje již do doby benátské. Nebýt obrovského zemětřesení, které v roce 1953 srovnalo se zemí většinu Kefalonie, nalezli byste v Assos mnohem více důkazů z benátské doby. Právě díky zemětřesení zde ale zůstaly pouhé ruiny několika benátských domků. Assos budou vyhledávat především vyznavači klidné dovolené - ve vesnici naleznete zhruba 5 restaurací, mini obchod, kde si můžete nakoupit nutné suroviny. Co Vás ale do Assos může nalákat je pohodová atmosféra, večeře v krásné zátoce, u které Assos leží, nebo přímo rodinná atmosféra řeckého domova. Assos je také klíčové místo pro vyznavače krásných pláží. Z vesničky je to pouhých 15 minut lodním taxi na jednu z nejhezčích pláží Evropy - Myrtos . Pokud Vám denní ježdění na pláž vadí, můžete samozřejmě využít koupání na místní oblázkové pláži.

Informace a fakta

GPS: 38.3833, 20.55
Nadmořská výška: 74 m
Nejbližší letiště: Letiště Kefallinia, 49 km
Pobřeží: Středozemní moře, 44 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:06:57

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, rovinaté okolí, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Assos: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2428.8.2010 15:52:49
Protože jsme na Kefalonii byli pouze na denním výletě z Lefkady, měli jsme poměrně omezený výběr na výlet. Zaujala nás ale vesnička Assos, která podle fotek vypadala skutečně hezky. Stísněné místo, zavřené mezi kopci a dvěma moři vypadalo roztomile a tak jsme si půjčili vozítko a jeli se sem podívat z Fiskarda. Je to sem zhruba 25 kilometrů, poslední tři kilometry klasická klikatá asfaltová cesta se sjezdem dolů. Přímo uprostřed města je parkoviště (zdarma) pro zhruba 40 aut. Asi hlavní dominantou místa je hrad tyčící se nad městem ,který nedávno dostal finanční injekci od evropské unie. Hrad jako takový je (již tradičně v řecku) spíše hromádka kamení, ale téměř 2km nově zrekonstruovaná cesta k němu už kvůli výhledu stojí za to. U městečka je krásná, menší pláž umístění ve stínu. V zátoce u Assosu je několik menších, krásných pláží, které jsou přístupné pouze lodí a jinak se tam nedostanete (a nikdo tam není) . Sám Assos působí velmi romantickým dojmem, není tu tolik nepořádku jako v jiným vesničkách Řecka, všechny domečky tak nějak sladěné dohromady. Celkově výborný dojem.

Města a obce v okolí

Lixouri (23km)Argostoli (24km)Lassi (26km)Xi (27km)Sivota (29km)Kateliós (39km)Nikiana (45km)Agios Nikitas (46km)Lygia (47km)

Webmap: 1 2 3