TIXIK.cz » Ostrovy » USA » Maryland » Assateague Island

Assateague Island, USA - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Assateague Island: Hlídač pokojů
Assateague Island Mapa Mapa hotelů Assateague Island

Assateague IslandAssateague Island

Související témata

Assateague Island: Fotografie

Doporučené hotely Assateague Island


Zobrazit všechny »


Assateague Island: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Assateague Island Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Assateague Island a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 20:28:40

Assateague Island je ostrov, který se nachází na východním pobřeží států Virginie a Maryland v USA . Tisíce turistů sem přijíždí každoročně obdivovat nedotčenou divočinu, kde se prohánějí jedineční, volně žijící a neochočení poníci. Zářivě bílé písečné pláže lákají ke koupání, windsurfingu nebo rybaření.

Základní fakta

Assateague Island je 60 km dlouhý a jen 2 km široký písečný ostrov. Na ostrově najdete překrásné písečné pláže, romantické zátoky a slané mokřady, které jsou domovem mnoha druhům zvířat. Nejoblíbenější jsou bezesporu divocí poníci - vlastně koně, jen kvůli jejich malému vzrůstu se jim říká poníci. Na ostrově můžete potkat dvě stáda poníků, rozdělená podle států, na jejichž území žijí. Ve Virginii se každoročně koná tradiční událost Ponny Penning, při které kovbojové stádo naženou na pevninu. Koně musí tedy přeplavat zátoku a pak je jich část prodána v aukci. Podle oblíbené legendy se poníci na ostrov dostali po ztroskotání španělské lodi v 16. století.Mnohem pravděpodobnější ale je, že stádo koní na ostrov vypustil některý z místních farmářů v 17. století, aby za ně nemusel platit daně.

Užitečné informace

Na ostrov se lze dostat autem jak ze státu Maryland, tak ze státu Virginie, napříč ostrovem ale nevede žádná silnice. Jsou tam jen jen pěší a cyklistické trasy. Další způsob, jak poznávat krásy ostrova, je buď po vodě – na kánoích a kajacích - nebo ze hřbetu koně za doprovodu průvodce. Mezi další možné aktivity patří rybaření, koupání nebo lov zvěře (jen s povolením) . Assateague Island spravují tři vládní agentury chránící životní prostředí: Assateague Island National Seashore a Assateague State Park ve státě Maryland, a Chinoteague National Wildlife Refuge ve státě Virginie. Vstupné do parku je 15 dolarů za vozidlo a platí sedm dní pro vstup z obou států. Pěší a cyklisté mají vstup zdarma.

Ubytování

Kempování na ostrově je povoleno jen na území státu Maryland. Možnost ubytování v blízkých městech Berlin, Ocean City nebo z města Chincoteague Island.

Doprava

Autem po silnici číslo 376 a 611 z města Berlin (na severní část ostrova) . Po silnici 175 z Oak Halle (na jižní část ostrova) .


Informace a fakta

GPS: 38.0317, -75.2392
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:18:14

Assateague Island: Recenze

Assateague Island prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chincoteague (16km)Pocomoke City (29km)Ocean City (36km)Fruitland (46km)Salisbury (48km)Fenwick Island (51km)

Webmap: 1 2 3