TIXIK.cz » Řecko » Asklepion

Asklepion - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Asklepion: Hlídač pokojů
Asklepion Mapa Mapa hotelů Asklepion

Související témata

Asklepion: Fotografie

Doporučené hotely Asklepion


Zobrazit všechny »Asklepion: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Asklepion Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Asklepion a doprava
Bodrum/Muğla Province23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 19:05:18

Asklepion je jedna z nejvýznamnějších antických památek na řeckém ostrově Kos. Nachází se na východním pobřeží ostrova, poblíž hlavního města Kos . Asklepion je starověký chrám, který byl součástí skupiny dalších chrámů, které byly zakládány v místech, kde vyvěraly posvátné prameny, kterým byly připisovány léčivé účinky. Tento chrám patří k nejvýznamnějším ze všech Asklepionských chrámů.

Bůh Asklépios

Kult boha Asklepia vznikl na ostrově Kos. Odtud se postupně rozšířil po celém Řecku a Turecku . V helénistickém období se tyto svatyně nacházely v mnoha městech. Dnes jich známé více než 300. Asklepion patří mezi ty nejvýznamnější. Známé jsou také svatyně v řeckých městech Epidauros a Trikala, v tureckém Pergamonu a v Lebeně na Krétě. Do všech těchto chrámů přicházelo po staletí mnoho poutníků.

Asklepionské chrámy

Starověké Asklepiony byly zakládány jak již bylo zmíněno v místech, kde vyvěraly léčivé prameny. V té době se totiž věřilo, že pokud se vykoupete v této léčivé vodě, napijete se jí a půjdete spát (v areálu chrámu, tzv. Abatonu) , tak vás navštíví ve snu sám Asklepios nebo jeho asistenti (hadi) a sdělí vám, jak se uzdravit. Součástí léčby byla také hladovka.

O chrámu Asklepion na ostrově Kos

Asklepion je nejznámnější ze všech Asklepionských chrámů. Celý areál se rozkládá na čtyřech vzájemně propojených úrovních, v příkrém terénu. V první části se nacházejí ruiny římské konstrukce z 1. století n.l. Druhá část byla v minulosti místem, kde stávala lékařská škola. Nacházejí se tu dobře dochované sochy a chrámové oblouky. Také se zde nacházely lázně napájené lečivými prameny. V třetí části se nacházel Asklepiův chrám ze 4. století př.n.l. Odhaleno tu bylo také polokruhové podium a další malý římský chrám zasvěcený Neronovi. Ve čtvrté části stával velký chrám postavený v dórském stylu, kolem kterého se nacházeli cely pro pacienty.


Informace a fakta

GPS: 36.8759, 27.2571
Nadmořská výška: 92 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:36

Asklepion: Recenze

Asklepion prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kos (3.4km)Lambi (3.8km)Tigaki (7km)