TIXIK.cz » Polsko » Kujavsko-Pomořsko » Artušův dvůr

Artušův dvůr - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Artušův dvůr: Hlídač pokojů
Artušův dvůr Mapa Mapa hotelů Artušův dvůr

Artušův dvůrArtušův dvůr

Související témata

Artušův dvůr: Fotografie

Doporučené hotely Artušův dvůr


Zobrazit všechny »


Artušův dvůr: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Artušův dvůr Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Artušův dvůr a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Knihovna Bernardýnů v Bydhošti42km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Budovy, Aktuální čas: 07:54:33, Adresa: Rynek Staromiejski 6, Toruń, Polsko, Telefon: +48 56 655 49 39, WWW stránky:

Artušův dvůr je jeden z nejvýznamnějších symbolů města Toruń , které se nachází ve středu Polska . Artušův dvůr leží přímo na centrálním náměstí tohoto města. Je významný svojí architekturou a rovněž vzhledem, který ho odlišuje od ostatních staveb v Toruni . Je postaven v neorenesančním stylu podle vzoru nizozemských měst. K jeho konstrukci byl použit zvláštní druh pískovce, proto je Artušův dvůr při pohledu z náměstí celý červený. V současnosti je Artušův dvůr sídlo kulturního centra, toruńského komorního orchestru a obchodu se suvenýry.

Třetí stavba

Současný Artušův dvůr je už třetí stavba, která na tomto místě stojí. Původní budova byla vystavěna ve 14. století. Její jméno mělo odkazovat na krále Artuše a jeho rytíře kulatého stolu. Sloužila reprezentačním účelům a byly tam podepisovány důležité dokumenty týkající se města Toruń . Na počátku 19. století byla původní stavba stržena a na jejím místě postavena nová. Ta ale nevydržela ani 100 let a od roku 1890 se tam nachází současný neorenesanční Artušův dvůr.


Informace a fakta

GPS: 53.0098, 18.6037
Nadmořská výška: 54 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:22

Artušův dvůr: Recenze

Artušův dvůr prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Toruň (0.5km)Turzno (14km)Ciechocinek (19km)Chelmża (19km)Czernikowo (23km)Inowroclaw (33km)Chelmno (40km)Świecie (46km)

Webmap: 1 2 3