TIXIK.cz » Města » Arosa

Arosa - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Arosa: Hlídač pokojů
Arosa Mapa Mapa hotelů Arosa

Související témata

Satelitní mapa Arosy, Arosa: Fotografie

Doporučené hotely Arosa


Zobrazit všechny »Arosa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Arosa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Arosa a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:02:12, Nadmořská výška: 1733m, WWW stránky:

Arosa je známé horské středisko ve Švýcarsku . Nachází se ve východní části země, asi 15 km vzdušnou čarou od Davosu . V současné době (2011) zde žije okolo 2300 obyvatel. Arosa láká hlavně milovníky lyžování. Zdejší lyžařské středisko patří mezi nejlepší v celém Švýcarsku .

Historie městečka Arosa

První zmínky o osídlení oblasti pocházejí z roku 1330. První písemná konkrétní zmínka o obci Arosa pochází z roku 1428. Do 19. století byla Arosa osada v horách, která byla špatně přístupná. Jistý německý lékař objevil blahodárné účinky místního čistého vzduchu na zdraví a v roce 1888 zde bylo postaveno první sanatorium. Dnes jde o významné lyžařské a turistické středisko.

Zima v Arose

V zimě nabízí Arosa více než 70 km upravených sjezdových tratí, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty. K dispozici je kvalitní snowpark. Pro milovníky klasického lyžování připravují v okolí obce Arosa celkem 35 km bílých stop. Kromě toho je zde řada přírodních i umělých kluzišť a několik tratí pro sáňkování. V zimě se na jezeře Obersee konají vyhlášené klusácké závody.

Léto v Arose

V létě je v okolí obce Arosa více než 200 km udržovaných turistických tras. Oblíbený je výstup na Weisshorn, z kterého se vám naskytne krásný výhled do širokého okolí. Na zdejší vrcholy se můžete vydat i na horském kole. Milovníci koní budou nadšeni, protože si mohou užít projížďky po okolí.

Doprava

Z Chūru sem vede úzkorozchodná trať. Zajímavostí je, že během cesty přejíždí vlak nejstarší železobetonový most na světě, který je architektonickým skvostem z počátku 20. století. Pokud máte zakoupenou permanentku na lyžování, máte jízdu vlakem zdarma. V létě si pak můžete pořídit kartu Arosa Card, která vám zjednoduší pohyb po okolí.


Informace a fakta

GPS: 46.7805, 9.68
Nadmořská výška: 1733 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:54:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.arosa.ch

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, pestrá nabídka ubytování, dostatečná nabídka ubytování, klid, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, kemp, zubař, doktor, supermarket, právnické služby

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Arosa: Recenze

Arosa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ArosaLangwies (5km)Tschiertschen (7km)Sankt Peter (6km)Parpan (10km)Churwalden (10km)Valbella (10km)Lenzerheide (11km)Chūr (14km)

Webmap: 1 2 3