TIXIK.cz » Města » Arezzo

Ubytování Arezzo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Arezzo: Hlídač pokojů
Arezzo Mapa Mapa hotelů Arezzo

ArezzoArezzo

Související témata

Satelitní mapa Arezza, Penziony v Arezzu, Luxusní ubytování v Arezzu, Apartmány v Arezzu, Autopůjčovny v Arezzu, Arezzo: Fotografie

Doporučené hotely Arezzo


Zobrazit všechny »


Arezzo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Arezzo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Arezzo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:57:29, Telefon: +39 0575 323521, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
skvělé jídlo
dobrá dostupnost
vynikající víno
zajímavá muzea
romantická atmosféra
mírné klima

Proti

poměrně draho
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 43.4633, 11.8782
Nadmořská výška: 264 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:36:17

Arezzo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-08-31 10:24:06
Arezzo je historické město ve vnitrozemí Itálie . Nachází se ve východní části regionu Toskánsko . Od toskánské metropole, Florencie , je Arezzo vzdálené zhruba 60 km na jihovýchod. Rovněž 60 km ho dělí od jihovýchodně položené Perugie v regionu Umbrie . Asi 40 km na jihozápad leží historické město Siena . Arezzo je navštěvováno zejména díky četným historickým památkám, které připomínají slavnou minulost tohoto města. V současné době (2011) má Arezzo přibližně 95 000 obyvatel.

Základní informace

Arezzo je zasazeno do typické toskánské kopcovité krajiny. Od břehů řeky Arno se městečko zvedá do okolních kopců. Díky tradiční výrobě šperků patří Arezzo k nejbohatším městům v Toskánsku . Kromě zlatých suvenýrů a nesčetných památek ocení návštěvníci rovněž okolní přírodu. Zejména venovská krajina s lesy na východě jsou vděčným cílem procházek nebo cyklo výletů. Na kole se můžete vydat i k jezeru Trasimento, které leží zhruba 35 km na jih od města Arezzo.

Historie

Arezzo bylo původně etruskou osadou. Během vlády starověkého Říma se z něj stal důležitý opěrný bod. Největší rozkvět zaznamenalo Arezzo v 11. a 12. století. V té době byla ve městě postavena univerzita a Arezzo bylo dokonce sídlem biskupa. V roce 1384 bylo město trvale připojeno k florentským državám. Z této doby pochází mnoho dalších historicky cenných památek. Na začátku 19. století bylo Arezzo dobyto napoleonskými vojsky. Vzápětí se však proslavilo odbojem proti jeho nadvládě. Největší škody utrpělo Arezzo během 2. světové války. Většina historických památek byla poškozena a při následné přestavbě zmizela část starého města.

Památky

Nejcennější zachovanou památkou města Arezzo je kostel San Franceso vybudovaný na přelomu 13. a 14. století. Najdete v něm cenný cyklus fresek, které zobrazují historii kříže, na němž byl ukřižován Ježíš Kristus. Tento cyklus s názvem „Legenda o svatém Kříži“ vytvořil renesanční malíř Piero della Francesa. Arezzo má rovněž historicky velmi cenné náměstí (Piazza Grande) . Najdeme zde památky z románského, gotického i renesančního slohu. Návštěvníky zaujme zejména monumentální dóm ze 13. stol. se zajímavou vitráží, která byla přistavěna později. Z nesčetných církevních památek města Arezzo si nenechte ujít románský kostel Panny Marie. Pochází z 11. století a je to vůbec nejstarší kostel ve městě. Zajímavá je také majestátní gotická katedrála sv. Donáta. Arezzo bylo kdysi obehnáno hradbami, z kterých se dnes zachovaly jen části. Další zcela zachovalou památkou ve městě je římský amfiteátr. V neposlední řadě byste neměli opomenout návštěvu trosek hradu Fortezza Medicea nedaleko za městem Arezzo. Tato pevnost patřící rodu Medicejských byla vybudována v 16. století a nabízí krásný výhled do okolí.

Další aktivity

Díky bohaté historii nabízí Arezzo pestré kulturní vyžití. V místním muzeu (Museo deel Duomo) si můžete prohlídnout obrazy a dřevořezby od Giorgia Vasariho. Ve městě se narodilo v minulosti hned několik slavných umělců a sportovců. Některé jejich residence jsou v dnešní době přístupné veřejnosti. Kromě malířů Vasariho a Piera della Francesa proslavil Arezzo například renesanční básník Francesco Petrarca. Arezzo je každoročně místem konání několika kulturních akcí. Nejpopulárnější je středověký festival s názvem Giostra del Saracino. Během tohoto festivalu „obživnou“ středověcí rytíři a celé město se na jeden den vrátí o několik stovek let v čase. Každý rytíř představuje jinou část města Arezzo a bojují mezi sebou dnes už jen dřevěnými zbraněmi. Ostatní obyvatelé jsou oblečeni do tradičních kostýmů a povzbuzují soutěžící.

Doprava

Arezzo je velmi dobře dostupné. Pouhých 10 km na západ se nachází dálnice A1, která město spojuje s Florencií a Bolognou na severu a Římem na jihu. Arezzo leží na hlavní železniční trati z Florencie do Říma . Vlakové a autobusové spojení má rovněž s městem Perugia . Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městech Florencie (FLR) a Perugia (PEG) .

Města a obce v okolí

Arezzo (0km)Palazzo del Pero (9km)Badia al Pino (11km)Castiglion Fibocchi (12km)Civitella in Val di Chiana (14km)Pergine Valdarno (16km)Capolona (11km)Subbiano (12km)Anghiari (17km)