TIXIK.cz » Města » Norsko » Aust-Agder » Arendal

Arendal - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Arendal: Hlídač pokojů
Arendal Mapa Mapa hotelů Arendal

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Luxusní ubytování v Arendalu, Autopůjčovny v Arendalu, Satelitní mapa Arendalu, Arendal: Fotografie

Doporučené hotely Arendal


Zobrazit všechny »Arendal: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Arendal Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Arendal a doprava, Bankomaty, Parkování
Arendal StationStanice MHD0.5km
Tromøy BridgeMosty3km
HisøyOstrovy4km
Havforskningsinstitutet FlødevigenUniverzity4km
Nidelv CampingKempy4km
Bråstad StationStanice MHD4km
Hove CampingKempy4km
Merdogaard MuseumMuzea4km
Arendal Herregaard CampingKempy5km
Rossedalen StationStanice MHD6km
FriisøyaOstrovy7km
Torungen LighthouseMajáky7km
Letiště Gullknapp FlplLetiště7km
Rise StationStanice MHD8km
Bøylestad StationStanice MHD13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:43:07, Telefon: +47 37 01 30 00, WWW stránky:

Arendal je přístavní město v jižním Norsku . Je vzdáleno asi 60 km severovýchodně od města Kristiansand . Arendal patří k větším městům na jižním pobřeží a v současné době má necelých 31 000 obyvatel.

O městě Arendal

Arendal je přístavní město, ale od otevřeného moře ho dělí ostrovy, které leží před ním. Mezi ostrovy se proplouvá do města úžinami. Arendal je rozdělen na dvě části, Tyholmen a Pollen. Zajímavější je určitě část Tyholmen, které dominuje přístaviště menších lodí, promenáda kolem přístaviště a dřevěné domy v okolí a na kopci.

Zajímavosti a aktivity

Pokud v Arendalu zavítáte do přístavní čtvrti Tyholmen, tak tam najdete několik dřevěných domů z období 17. až 19. století. Celá čtvrť byla v roce 1992 oceněna odbornou porotou za renovaci a získala ocenění Europa Nostra. Čtvrť Tyholmen odděloval dříve od pevniny průplav, který byl ale po konci období námořního rozmachu zasypán. V současné době se v Arendalu uvažuje o znovu obnovení průplavu. Zajímavá je také krásná radnice na úpatí kopce přímo nad přístavem. Z tohoto místa je pěkný pohled na okolí města Arendal. Ve městě můžete navštívit dvě muzea. Muzeum Aust-Agder se zaměřuje na místní loďařství, rybářství a dřevařství. V Městském muzeu máte možnost si prohlédnout pěkný arendalský měšťanský dům Klöckers Hus. V přístavišti si můžete půjčit menší loďku nebo také kánoi a prozkoumat blízké okolí a ostrůvky.

Ubytování

Arendal nabídne celkem dost možností ubytování v místních hotelích. Nejoblíbenější je Clarion Tyholmen Hotel, který leží přímo u vody. Pokud budete chtít trochu ušetřit, najděte si ubytování kousek od města v místních apartmánech či v soukromí. Pro méně náročné turisty je k dispozici Nidelv Brygge og Camping, který najdete asi 6 km od Arendalu v oblasti Hisøy. Do města Arendal se odtamtud dostanete autobusovou dopravou.

Stravování

Ve čtvrti Pollen se nachází několik příjemných restaurací a kaváren. Obecně se dá říci, že místní restaurace nabízejí od každého něco - od rybích specialit a místních pokrmů až po mezinárodní kuchyně. Zajímavé je také navštívit rybí trh na nábřeží. Koupíte tam čerstvé ryby i velice oblíbenou specialitu – rybí koláčky. Kromě restaurací jsou v Arendalu také příjemné kavárny a bary. Večer se některé restaurace a kavárny, které leží blízko vody, proměňují v noční podniky s diskotékami či živou hudbou.

Doprava

Arendal leží asi 2 km od dálnice, která vede celým jižním Norskem a má tak dobré spojení s okolím jak autem, tak autobusovou dopravou. Asi 10 minut chůze směrem na sever od centra je vlakové nádraží. Nejbližší letiště se nachází ve městě Kristiansand vzdáleném asi 60 km směrem na jih. Do místního přístavu připlouvají také trajekty, takže je možné se tam dostat i s vlastním vozem. Trajekty odtamtud jezdí například do švédského města Strömstad .

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
možnosti outdoorových aktivit
zábavný noční život
zajímavá muzea
romantická atmosféra
hezký přístav

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
aktivní dovolenou
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

těžební
letecký


Informace a fakta

GPS: 58.4603, 8.7667
Nadmořská výška: 10 m
Nejbližší letiště: Letiště Kristiansand, 65 km
Pobřeží: Severní moře, 3,4 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:24

Arendal: Recenze

Arendal prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ArendalFevik (10km)Grimstad (17km)Tvedestrand (21km)Lillesand (32km)

Webmap: 1 2 3