TIXIK.cz » Města » Arcachon

Arcachon - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Arcachon: Hlídač pokojů
Arcachon Mapa Mapa hotelů Arcachon

Související témata

Satelitní mapa Francie, Největší města ve Francii, Satelitní mapa Arcachonu, Luxusní ubytování v Arcachonu, Apartmány v Arcachonu, Levné ubytování v Arcachonu, Arcachon: Fotografie

Doporučené hotely Arcachon


Zobrazit všechny »Arcachon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Arcachon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Arcachon a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Presbytère Saint FerdinandNáboženství0.3km
Church of St. FerdinandNáboženství0.3km
Port de PêchePřístavy0.5km
Port de PlaisancePřístavy0.5km
Petit PortPřístavy0.8km
Port Ostréicol de La Teste de BuchPřístavy1km
Eyrac BeachPláže1km
Camping Club d'ArcachonKempy2km
Pláž ArcachonPláže2km
Port Ostréicol du RocherPřístavy2km
Notre Dame BasilicaNáboženství3km
Chapelle St Louis des AbatillesNáboženství3km
Port de La HumePřístavy3km
Arcachon Golf ClubGolf3km
Jetée du MouleauPřístavy5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:09:49, WWW stránky:

Arcachon je přímořské letovisko ve Francii . Nachází se v západní části země, na pobřeží Atlantického oceánu, cca 50 km od Bordeaux . V současnosti zde žije okolo 12 000 obyvatel. Arcachon láká návštěvníky na své pláže a ústřice.

Doprava

Arcachon je nejlépe dostupný vlakem, lodí nebo autem. Autem se sem dostanete po dálnici A660 a pak po silnici N250. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Bordeaux , odkud se dá do letoviska bez problému dostat vlakem. Cesta trvá cca 50 minut a stojí okolo 10 EUR. Po letovisku a jeho okolí se dá pohybovat pomocí elektrobusů. Můžete si tu však půjčit také mopedy či jízdní kola a to na Locabeach (bd de la Plage 326) . K dispozici je tu také krásný přístav pro jachty.

Ústřice z města Arcachon

Arcachon slavný hlavně díky zdejším ústřicím, které jsou vyhlášené po celé Francii. Jsou tu totiž hned čtyři pěstitelské zóny se čtyřmi různými příchutěmi - Banc d´Arquin (mléčná a cukrová) , Ile aux Oiseaux (minerální) , Cap Ferret (citrusová) a Grand Banc (pražené lískové oříšky) .

Písečná duna Pilat - Pyla

Velký lákadlem je také nedaleké písečná duna , která je údajně největší písečnou dunou v Evropě. Ta je nejen oblíbeným cílem k procházkám, ale také vyhledávaným místem milovníků paraglidingu.

O letovisku

Arcachon je v létě plný turistů. I přesto tu bez problémů v okolí naleznete téměř liduprázdné pláže. Hlavní obchodní ulice se rozkládájí podél pláží. Jde o ulice bd de la Plage, cours Lamarque de Plaisance a cours Héricart de Thury. Mezi rušné ulice které se rozkládají kolmo k pláži patří av Gambetta a rue du Maréchal de Latre de Tassigny. Informační centrum naleznete na promenádě Georges Pompidou. Oblíbené je také v Arcachonu zdejší aquárium a to i přesto, že vystavuje jen malou sbírku ryb v osvětlených nádržích. Zajímavé jsou také zdejší vily. Těch tu stojí více než 300. Tou nejkrásnější je údajně 100 let stará Ville d´Hiver.

Pláže v Arcachonu

Arcachon nabízí celou řadu krásných pláží. Tou hlavní je Plage d´Arcachon, která je lemována dvěma přístavišti. Před východním přístavištěm se nachází kasíno de le Plage. Podél pláže vede promenáda, po které se dá dojít k dalším krásným plážím jako je např. Plage Péreire či Plage des Abatilles až k již zmíněné písečné duně .

Aktivity v Arcachonu

V Arcachon si můžete užít celou řadu aktivit. Mezi ně patří např. cykloturistika, jelikož je v okolí řada značených cyklostezek, surfing, windsurfing, potápění, tandemové seskoky, lety hydroplánem, wakeboarding a mnoho dalšího. Výhodou je i dostatek půjčoven vybavení. Pláž v okolí největší evropské písečné duny jsou rájem pro surfaře. Nabízejí nejlepší podmínky pro surfování v Evropě.

Turistické služby

Arcachon disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek kvalitních stravovacích zařízení. Mezi nejoblíbenější restaurace patří restaurace Aux Mille Saveurs, La Calypso, Chez Diego a Chez Pierre. Pokud se stravujete sami, můžete využít supermarkety E Leclerc v ulici bd de la Plage 224 nebo Monoprix v ulici cours Lamarque de Plaisance 46. Čerstvé ovoce a podobné zboží koupíte na tržnici u nádraží většinou od 8 do 13 hodin.

Historie

Oblast dnešního města byla po dlouhou dobu jen místem, kter rostl borovicový a dubový les. Arcachon byl založen 2.5.1857. Jeho zakládací listinu podepsal sám Napoleon III.

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Vhodné pro

shopping
noční život
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
paragliding

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

paragliding
rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 44.6547, -1.1501
Nejbližší letiště: Letiště Bordeaux-Mérignac, 40 km
Pobřeží: Biskajský záliv
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:48:02

Arcachon: Recenze

Arcachon prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ArcachonGujan-Mestras (6km)Le Teich (10km)Audenge (12km)Lanton (11km)Biganos (14km)Andernos-les-Bains (12km)Arès (13km)Salles (25km)

Webmap: 1 2 3