TIXIK.cz » Francie » Île-de-France » Ville de Paris » Paříž » Vítězný oblouk

Vítězný oblouk - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vítězný oblouk: Hlídač pokojů
Vítězný oblouk Mapa Mapa hotelů Vítězný oblouk

Vítězný obloukVítězný oblouk

Související témata

Vítězný oblouk: Fotografie

Doporučené hotely Vítězný oblouk


Zobrazit všechny »


Vítězný oblouk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vítězný oblouk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vítězný oblouk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Most Alexandra III. PAříž2km
Place de la Concorde2km
Opera Paříž3km
Tuilerijské zahrady v Paříži3km
Avenue de Clichy3km
Place du Tertre v Paříži4km
Les Halles4km
La Conciergerie5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 22:25:55

Vítězný oblouk je 50 m vysoký a 45 m široký oblouk, který dal postavit Napoleon Bonaparte jako symbol své moci a vítězných bitev. Nachází se na náměstí Charlese de Gaulla na západním konci slavného pařížského bulváru Avenue des Champs-Élysées . Vítězný oblouk byl vybudován v letech 1806 – 1836. Autorem návrhu byl architekt Jean François Chalgrin.

Napoleonův triumf

Vítězný oblouk má po stranách 2 metry vysoké sochy. U paty má Památník neznámého vojína, který zde byl pohřben 11. listopadu 1920. Od té doby slouží oblouk jako památník všech Francouzů padlých ve válkách. Při pohledu na Vítězný oblouk uvidíte v levém spodním rohu reliéf zvaný Napoleonův triumf. Oslavuje podepsanou vídeňskou smlouvu z roku 1810. Nad Napoleonovým triumfem je zobrazen reliéf Napoleonova vítězství nad tureckými vojsky v roce 1799. Další reliéf zachycuje Francouze ochraňující svůj národ před Rakušany a Prusy.

Vyhlídka

Vítězný oblouk má vyhlídkovou plošinu, na kterou můžete vystoupat po schodech, nebo vyjet výtahem. Odměnou je krásný panoramatický výhled na Paříž .


Informace a fakta

GPS: 48.8738, 2.2949
Nadmořská výška: 63 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:21:56

Vítězný oblouk: Recenze

Zobrazit recenze:
 1.9.2010 21:53:33
Je to monstrózní budova, která vynikne až v případě, že jste stojíte pod ní. Okolo je asi 5 proudů široký kruhový objezd (Pařížská klasika) , a protože jsme viděli hromady lidí, jak kličkují mezi auty, šli jsme si na žáby hrát taky. Až potom, co jsme k oblouku dorazili jsme zjistili, že tam vede hned několik podchodů a dokonce i zastávka metra, jen musíte pečlivě hledat (celé je to opravdu rozsáhlé) . Lístky na vítězný oblouk se kupují v podzemí u vstupu do metra, bývají tam dlouhé fronty. Spousta lidí čekala ve frontě na vstup nahoru a pak je hlídači po půl hodině čekání poslali pro lístky. Údajně má být vstup na vršek oblouku uzavřen, což je škoda.
 Aura: 57Recenze: 7624.4.2011 23:06:43
Můj velký sen bylo navštívit Velký Vítězný oblouk. Ale při jeho realizaci mě přešla chuť. Jednak vstup byl hrozně vysoký a čekací doba asi 1,5 hodiny. Přístup k oblouku je hrozně nepřehledný, takže jsme přebíhali přes ten velký kruhový objezd kolem něj. Pokud ho chcete navštívit, kupte si lístky předem a pak to máte bez dlouhého čekání. O této variantě jsme nevěděli, takže jsme se nahoru na Vítězný oblouk nepodívali. Proto ponaučte se prosím z našich chyb.

Města a obce v okolí

Paříž (4.5km)Argenteuil (9km)Bougival (12km)Louveciennes (13km)Le Port-Marly (14km)Saint-Germain-en-Laye (16km)Bailly (16km)Jouy-en-Josas (15km)Buc (17km)

Webmap: 1 2 3