TIXIK.cz » Arboretum Bílá Lhota

Arboretum Bílá Lhota - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Arboretum Bílá Lhota: Hlídač pokojů
Arboretum Bílá Lhota Mapa Mapa hotelů Arboretum Bílá Lhota

Související témata

Arboretum Bílá Lhota: Fotografie

Doporučené hotely Arboretum Bílá Lhota


Zobrazit všechny »Arboretum Bílá Lhota: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Arboretum Bílá Lhota Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Arboretum Bílá Lhota a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 01:34:53, Adresa: Park v Bílé Lhotě, Bílá Lhota 1, 783 21 Bílá Lhota, Česká republika, WWW stránky:

Arboretum Bílá Lhota je krásný park v Česku . Nachází se na Moravě, v obci Bílá Lhota , u klasicistního zámečku Bílá Lhota.

O arboretu v Bílé Lhotě

První park vznikl v místech dnešního arboreta někdy kolem roku 1700, při renovaci zdejšího zámečku. Vysázeny tu byly hlavně domácí dřeviny jako jsou duby, buky, lípy či smrky. Přesné uspořádání se však bohužel dodnes nepodařilo zjistit. Z té doby tu dodnes rostou jen právě některé z vyjmenovaných stromů. V roce 1926 pak přichází do Bílé Lhoty známý dendrolog Quido Riedl. Ten začíná park přetvářet dle vlastní představy. Na plochu 3 hektarů soustředil skoro 500 druhů a forem okrasných dřevin. Z této doby se zde dodnes dochovalo cca 240 exemplářů. Od roku 1966 je Arboretum Bílá Lhota součástí Vlastivědného muzea v Olomouci. Od té doby tu bylo vysázeno skoro 300 dalších exemplářů.

Praktické informace

Arboretum Bílá Lhota je pro veřejnost otevřeno od dubna do října. V dubnu a říjnu je otevřeno jen o víkendech od 9 do 17 hodin. V květnu, červenu, červenci, srpnu a září je pak otevřeno denně mimo pondělky od 8 do 18 hodin. Vstupné stoj 20 Kč pro dospělé a 10 Kč pro děti.


Informace a fakta

GPS: 49.7102, 16.9764
Nadmořská výška: 295 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:40:27

Arboretum Bílá Lhota: Recenze

Zobrazit recenze:
 2011-09-28 18:15:30
Dobrý den z Arboreta v Bílé Lhotě!
Chtěla bych jen upozornit návštěvníky, že od letošního roku došlo v Arboretu Bílá Lhota ke změně vstupného na plné za 30Kč a zlevněné 15 Kč.
Pro Vaši informaci jsme během loňského a letošního roku okolí rybníka a zámku obohatili o velký sortiment zajímavých a netradičních trvalek do polostínu a stínu!
Na závěr sezóny jsme připravili pro návštěvníky Podzimní slavnost stromů. Koná se v sobotu 1.10. od 9-18hodin a kdo bude mít zájem -více informací o programu nalezne v kolonce AKCE na www.volny.cz/arboretum/

Města a obce v okolí

Loštice (5km)Bouzov (6km)Mohelnice (8km)Uničov (12km)Jevíčko (21km)Slatinice (19km)Moravská Třebová (23km)Olomouc (24km)Zábřeh na Moravě (21km)

Webmap: 1 2 3