TIXIK.cz » Města » Antibes

Antibes - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Antibes: Hlídač pokojů
Antibes Mapa Mapa hotelů Antibes

Související témata

Satelitní mapa Antibes, Tipy na výlety poblíž Antibes, Luxusní ubytování v Antibesu, Apartmány v Antibesu, Levné ubytování v Antibesu, Autopůjčovny v Antibesu, Antibes - počasí, Antibes: Fotografie

Doporučené hotely Antibes


Zobrazit všechny »Antibes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Antibes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Antibes a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:50:05, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.5826, 7.1203
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:48:03

Antibes: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:00:45
Antibes je rekreační letovisko a město v jihovýchodní Francii . Nachází se v regionu departmentu Alpes-Maritimes, na pobřeží Středozemního moře, mezi městy Cannes a Nice .

Základní fakta

První zmínky o Antibes pocházejí z roku 43 před naším letopočtem, kdy převzali nadvládu nad městem Římané. V současné době je Antibes vyhledávaným sportovním a relaxačním střediskem.

Památky

Mezi nejvýznamnější památky patří hrad rodiny Grimaldů, Fort Cardo. V současné době v něm sídlí muzeum Pabla Piccasa, který zde v roce 1946 v tomto hradě strávil 6 měsíců a vše, co během té doby vytvořil, v něm pak zanechal. Dále za návštěvu stojí také muzeum Napoleona a archeologické muzeum, které sídlí ve tvrzi sv. Andre.

Pláže a parky

Kromě památek nabízí Antibes krásné písčité i kamenité pláže. Ve městě a v jeho blízkém okolí je více než 48 pláží s celkovou délkou 25 km. Ve městě Antibes najdete i překrásné zahrady a parky, například Exflora Park, Thuret park a zahrady Villa Eilenroc. Za návštěvu také stojí Marineland, mořská zoo, kde můžete vidět kosatky, žraloky, lachtany a tučňáky a spoustu drobných mořských ryb a živočichů. Antibes hostí řadu zajímavých festivalů, a to hlavně v letních měsících. Tím nejvýznamnějším je Jazz à Juan, který se zde koná už od roku 1960. Je to jeden z největších jazzových festivalů na světě. V Antibes sídlí také národní vzdělávací centrum pro basketball. V současné době ve městě Antibes žije více než 70 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

AntibesJuan-les-Pins (1.8km)Vallauris (5km)Biot (5km)Le Cannet (8km)Mougins (10km)Cannes (9km)Villeneuve-Loubet (8km)Valbonne (11km)

Webmap: 1 2 3