TIXIK.cz » Města » Antequera

Ubytování Antequera, hotely Antequera

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Antequera: Hlídač pokojů
Antequera Mapa Mapa hotelů Antequera

Související témata

Satelitní mapa Antequery, Penziony v Antequeře, Luxusní ubytování v Antequeře, Levné ubytování v Antequeře, Antequera: Fotografie

Doporučené hotely Antequera


Zobrazit všechny »



Antequera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Antequera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Antequera a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:16:37, Telefon: +34 952 70 25 05, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné scenérie
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
IT
olejářský


Informace a fakta

GPS: 37.0201, -4.5617
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:13

Antequera: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:45
Antequera je krásné město ve Španělsku . Někdy se mu přezdívá “srdce Andalusie“. Nachází se totiž v Andalusii, v provincii Málaga, cca 50 km severně od Málagy . V současnosti zde žije více než 45 000 obyvatel. Antequera láká návštěvníky hlavně na své památky.

Doprava

Antequera je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A 92 spojující Sevillu s Granadou nebo A 45 spojující Málagu s Córdobou . Nedaleko centra města se pak nachází autobusové nádraží, odkud se můžete dostat do všech velkých významných měst v Andalusii či do Madridu . V blízkosti autobusového nádraží se pak nachází i vlakové nádraží, které spojuje Antequeru s Rondou a Granadou . Cca 5 km na východ pak prochází trať rychlovlaku AVE spoující Madrid s jihem Španělska.

Historie Antequera

Antequera má dlouhou historii, která sahá až 5000 let zpátky. Oblast dnešního města byla osídlena již v době bronzové. Poté se tu vystřídaly různé kmeny a později sem přišli i Římané. I proto se tu dodnes dochovalo mnoho zajímavých památek a další různých starověkých staveb. Můžete tu vidět v rámci časové osy vývoj od dolmenů, přes římské lázně a maurský hrad, až po gotické, renesanční a barokní kostely.

Historické památky

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Antequera patří původně arabský hrad Alcazaba, brána Arco de los Gigantes, římské lázně a celé historické centrum tvořené převážně kostely z dob renesance, tedy těsně po dobytí území španělskými králi a dále pak Dolmeny Viera a Menga . Druhý jmenovaný patří k největším dolmenům v celém Španělsku . V nejbližším okolí města Antequera můžete ještě shlédnout Dolmen Romera, přírodní útvar geologického původu “Tvář zamilovaných“ a jednu z nejpůsobivějších krasových krajin v celé Evropě, Torcal de Antequera . Milovníci umění jistě navštíví zdejší významné městské muzeum, které disponuje bohatými uměleckými sbírkami.

Turistické služby v Antequera

Dnes je město významným turistickým a kulturním centrem, a to nejen v regionálním měřítku. Samozřejmostí v Antequera je dostatek kvalitního ubytování. Nechybí ani útulné restaurace, kavárny, bary i obchody.

Města a obce v okolí

AntequeraLa Joya (11km)Villanueva del Rosario (18km)Villanueva del Trabuco (20km)Mollina (14km)Archidona (17km)Humilladero (16km)Fuente de Piedra (20km)Casabermeja (18km)

Webmap: 1 2 3