TIXIK.cz » Města » Ankara

Ankara - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ankara: Hlídač pokojů
Ankara Mapa Mapa hotelů Ankara

AnkaraAnkara

Související témata

Satelitní mapa Ankary, Tipy na výlety poblíž Ankary, Autopůjčovny v Ankaře, Ankara - počasí, Ankara: Fotografie

Doporučené hotely Ankara


Zobrazit všechny »


Ankara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ankara Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Ankaře, Plánovač výletů, Ankara a doprava, Bankomaty, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:53:50, Nadmořská výška: 850m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
kvalitní veřejná doprava
dobré pivo
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

v létě moc vlhko
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho
přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro


Informace a fakta

GPS: 39.9259, 32.8541
Nadmořská výška: 850 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 10:04:25

Ankara: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-31 10:24:10
Ankara je hlavní město Turecka . Leží v centrální části země, asi 380 km od Istanbulu , největšího města v zemi. Toto "město na šesti kopcích" bývalo součástí hedvábné stezky, a jeho historický a kulturní význam dokazuje celá řada cenných archeologických nálezů a památek, které přitahují turisty z celého světa. V současné době žije v této turecké metropoli asi 4,8 milionů lidí.

O městě

Ankara je největší ekonomické, kulturní, průmyslové a vzdělávací centrum Turecka . Leží v oblasti s kontinentálním podnebím, zimy jsou chladné se sněhem, léta jsou horká a suchá. Ankara je město plné kontrastů i z dalších důvodů. Prolíná se v něm evropská a asijská historie a kultura. Uvidíte v něm řadu moderních a honosných budov, ale také rozsáhlé chudinské čtvrti. Ankaru nejčastěji vyhledávají turisté, kteří rádi navštěvují historické památky, ale je to velmi oblíbené místo i pro milovníky nakupování. Najdete tam totiž celou řadu velkých nákupních center, z nichž např. nákupní centrum Armada bylo vyhlášeno nejlepším nákupním centrem Evropy pro rok 2003. Ankara je také důležitý dopravní uzel, protože se nachází v centru turecké dálniční a železniční sítě. Je sídlem vlády, zahraničních ambasád a dalších významných úřadů a institucí. V Ankaře sídlí například nejlepší turecká univerzita - Technická univerzita Středního východu. Díky dlouhé a velmi bohaté historii Ankara nabízí návštěvníkům mnoho historických památek a architektonických zajímavostí.

Pohledy do historie

Oblast, kde se dnes nachází město Ankara, byla osídlena už ve starověku. Historické prameny uvádějí, že Ankaru založili v 8. století př. n. l. Frýgové. Když tuto oblast obsadili Římané, město dostalo nové jméno - Angora, které dodnes přetrvává v názvu jednoho z nejstarších kočičích plemen (dlouhosrstá angorská kočka) . Později toto území ovládli Turkové a Ankara se stala hlavním městem celé provincie. Mustafa Kemal Atatürk, první prezident Turecké republiky, v roce 1923 určil Ankaru hlavním městem Turecka. Vedly ho k tomu strategické důvody, protože Ankara leží ve vnitrozemí, a tak nemůže být napadena z moře. V 60. – 70. letech minulého století se město začalo velmi rychle rozvíjet a vyrostla v něm řada moderních staveb.

Památky a muzea

Historické centrum Ankary se nachází na skalnatém, 150 m vysokém kopci na levém břehu řeky Ankary. Dominantou města je pevnost Ankara z 16. století, která je zároveň jednou z nejvýznamnějších historických památek tohoto města. Turisté, kteří do Ankary přijíždějí hlavně kvůli její bohaté historii, obvykle navštěvují Atatürkovo mauzoleum (Anitkabir) a památky z doby římské nadvlády, tedy římské divadlo a římské lázně, postavené na počest boha lékařství Asklepia, a také Augustův chrám (Munumentum Ancyranum) , který pochází z období let 25 př.n.l. – 20 n.l. Rádi fotografují také například Juliánův sloup z roku 362 n.l. a významné stavby z pozdějších historických období, například budovu Pembe Köşk, do roku 1973 sídlo prezidenta (nynější turecký prezident sídlí v paláci Çankaya Köşkü) . V Ankaře najdete hned několik významných muzeí s cennými sbírkami. Nejnavštěvovanější z nich je pravděpodobně Muzeum anatolských civilizací. Za návštěvu rozhodně stojí i některé z dalších, například etnografické muzeum, technické muzeum, Státní muzeum výtvarných umění (Resim ve Heykel Müzesi) , letecké muzeum nebo muzeum vědy a techniky.

Architektura moderní doby

V Ankaře se nachází několik mešit, z nichž největší a nejznámější je mešita Kocatepe , která byla postavena v letech 1967 – 1987. Další velmi významné moderní stavby v Ankaře jsou např. věž Atakule, z které se vám naskytne krásný výhled na celé město, a za pozornost rozhodně stojí odvážný design budovy Akman Condominium 2000. Mezi moderními mrakodrapy v nové zástavbě Ankary zcela určitě nemůžete přehlédnout ani hotel Sheraton, vysoký 143 metrů. Od roku 2010 se Ankara pyšní supermoderním sportovním stadionem Ankara Arena, jehož kapacita je 10 400 diváků.

Možnosti relaxace v Ankaře

Ankara nabízí i dostatek zeleně. Příjemně vás překvapí například krásný park Göksu. Jeho součástí je jezero, které můžete blíže prozkoumat na lodičce nebo na plachetnici. Vyhledávaný je také park Gençlik, kde kromě možnosti příjemné procházky a odpočinku v této zelené oáze uprostřed rušného města můžete využít i možnosti projet se na šlapadle kolem jezera s nádherným vodotryskem. Ve městě najdete i zoologickou a botanickou zahradu.

Turistické služby a zábava

Ankara nabízí velký výběr ubytovacích zařízení. Ve městě se nachází i řada restaurací a rychlých občerstvení, kde si můžete dát tradiční kebab. Dobře najíst se můžete např. v restauraci Trilye nebo v restauraci Kuki Plus, která nabízí mezinárodní kuchyni a vyhledávají ji i rodiny s dětmi. Tradiční kuchyni můžete ochutnat například v restauraci Tike Kavaklidere, středomořskou kuchyni najdete např. v restauraci Tenes Fish. Regionální speciality můžete objevovat v restauraci Uludag Kebapcisi.

Město kultury

Ankara nabízí i široké možnosti kulturního vyžití. V Ankaře sídlí Turecká státní opera a balet, Ankarská státní opera, státní turecké divadlo, a také celkem pět orchestrů, které mají v repertoáru klasickou hudbu. Jsou tam také čtyři koncertní sály. Během roku se v Ankaře konají významné kulturní akce, například Mezinárodní filmový festival v Ankaře, Mezinárodní hudební festival v Ankaře, Mezinárodní soutěž kresleného humoru, aj.

Nakupování

Za nákupy se můžete vydat do centra města (do oblasti náměstí Kizilay) nebo do některého z velkých moderních nákupních center, z nichž nejznámější jsou Armada a Ankamall. Pokud si chcete koupit ručně vyrobené koberce nebo jiné tradiční místní výrobky, vydejte se k ankarské pevnosti.

Doprava

Ankara je snadno dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště je Esenboğa , které se nachází několik kilometrů severovýchodně od města. Hlavní vlakové nádraží "Ankara Gari" je hned vedle parku Gençlik. Z různých částí Turecka jezdí do Ankary pravidelné autobusové linky. Dopravu po městě zajišťují autobusy a metro. Autem je Ankara nejlépe dostupná po dálnici O-4 (E89) , po silnici E88 nebo E90. Okolo města vede dálniční okruh.

Města a obce v okolí

AnkaraSincan (23km)

Webmap: 1 2 3