TIXIK.cz » Města » Amphawa

Hotely a ubytování Amphawa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Amphawa: Hlídač pokojů
Amphawa Mapa Mapa hotelů Amphawa

AmphawaAmphawa

Související témata

Amphawa: Fotografie

Doporučené hotely Amphawa


Zobrazit všechny »


Amphawa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Amphawa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Amphawa a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:16:18

Amphawa je město ve středním Thajsku . Oplývá živou atmosférou, neboť si i při současném rozvoji dokázalo udržet své původní kouzlo. Staré části města obklopující břehy Mae Khlong a jejího přítoku Khlong Amphawa poznáte snadno; podle dřevěných domů a krámků obrácených k vodě a přístupných buď lodí, nebo pěšky po jedné z nábřežních cest.

Historie

V období Ayutthaye byla celá oblast Amphawy známá jako Khwaeng Bang Chang a tvořila malé zemědělské a obchodní společenství. Za vlády Prasata Thonga (1629-1656) , který byl prvním vládcem dynastie Prasat Thongů a založil čtvrtou dynastii Ayutthayského království, byly ve městě založeny první trhy. V roce 1766 (některé zdroje uvádějí rok 1767) se narodil král Phra Buddhalertla Naphalai, známý pod panovnickým jménem Ráma II. Na jeho památku stojí v Amphawě vzpomínkový park. Ráma II. byl vzdělaným panovníkem a uznávaným básníkem i dramatikem. Jeho muzeum se nachází v samém srdci parku. Na okraji parku se tyčí Wat Amphawan ozdobený sochou krále a nástěnnými malbami, jež pojednávají scény z panovníkova života. K vidění je také panorama s motivem Bangkoku devatenáctého století. Dostanete se k němu jak lodí, tak i po silnici, když pojedete 6 km od Samut Songkhramu po spojnici Amphawa-Bang Khonthi.

Wat Chulamani

Klášter Wat Chulamani, stojící u kanálu, byl až do konce 80. let 20. století dominantou lokálně uznávaného a slavného opata Luanga Pho Nuanga. Mnozí se domnívali, že tento mnich oplýval nadpřirozenými silami a dodnes přicházejí do kláštera poutníci uctít jeho památku. Opatovo tělo totiž spočívá stále v chrámě, v prosklené rakvi v hlavním virhamu. Wat Chulamani se nachází dvacet minut chůze na východ od tržnice Khlong Amphawa. Jen několik set metrů cesty po silnici od kláštera sídlí keramická dílna. Snadno se k ní dostanete pěšky. Dílna Ban Pinsuwan se specializuje na výrobu proslulé keramiky zvané bencharong, což jsou mnohobarevné hrnčířské výrobky, jež kdysi sloužily jako výběrové nádobí thajských aristokratů.

Doprava

Do Amphawy se dostanete nejlépe z Bangkoku , cesta dlouhá 113 kilometrů vám potrvá asi 1 hodinu a 45 minut. Tržnici Samut Songkhram spojují s tržnicí Amphawa frekventované songthaewy a místní autobusy, v obou případech každých 30 min; 15 min.

Ubytování

V Amphawě se můžete ubytovat v hotelu Baan Amphawa Resort & Spa, Ruenthai Bangkung Resort nebo Chotika Riverfront, přičemž každý z hotelů jistě uspokojí vaše požadavky.


Informace a fakta

GPS: 13.4167, 99.95
Nadmořská výška: 6 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 10:55:22

Amphawa: Recenze

Amphawa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Amphawa (1.2km)Samut Songkhram (6km)Damnoen Saduak (11km)Phetchaburi (35km)Sam Phran (44km)Nakhon Pathom (46km)