TIXIK.cz » Města » Německo » Durynsko » Altenburg

Ubytování Altenburg, hotely Altenburg

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Altenburg: Hlídač pokojů
Altenburg Mapa Mapa hotelů Altenburg

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Altenburgu, Autopůjčovny v Altenburgu, Altenburg - počasí, Altenburg: Fotografie

Doporučené hotely Altenburg


Zobrazit všechny »Altenburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Altenburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Altenburg a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Rote SpitzenVěže0.2km
SpielkartenmuseumMuzea0.5km
Stadtbibliothek AltenburgKnihovny0.5km
Schloss- und SpielkartenmuseumMuzea0.6km
Hrad AltenburgHrady a zámky0.6km
Zoo AltenburgZoo0.6km
Kunstbibliothek des Lindenau-MuseumKnihovny1km
Lindenau-MuseumMuzea1km
Naturkundliches Museum Mauritianum AltenburgMuzea1km
Thüringisches Staatsarchiv AltenburgKnihovny4km
Letiště Altenburg-NobitzLetiště5km
Dorfmuseum AltkirchenMuzea8km
Hrad GnandsteinHrady a zámky11km
Zámek BachoffschesHrady a zámky11km
HeimatmusemnMuzea12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:09:17, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost

Vhodné pro

aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

chemický


Informace a fakta

GPS: 50.9841, 12.4345
Nejbližší letiště: Letiště Leipzig Halle, 83 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:29:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.altenburg.eu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Altenburg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:37:06
Altenburg je historické město v Německu . Nachází se ve spolkové zemi Durynsko, přibližně 45 km jižně od známého veletržního města Lipsko . V současné době má asi 40 000 obyvatel.

O městě

Altenburg je hlavní město okresu Altenburger Land. Známý je hlavně díky výrobě hracích karet, které se tam vyrábějí od roku 1831. Dokonce se tam zrodila nejoblíbenější německá karetní hra "SKAT". Město se také proslavilo svojí hořčicí. Milovníci aut jistě znají místní firmu Gumpert Sportwagenmanufaktur GmbH, která se specializuje na výrobu sportovních vozů. V poslední době také stále více nabývá na významu tamní letiště.

Pohledy do historie

Město má přibližně 1000 let starou tradici. První zmínka o Altenburgu pochází z roku 976. Ve středověku byl Altenburg sídelním městem králů a vévodů. Od roku 1952 bylo město součástí okresu Leipzig a spadalo tak pod svobodný stát Sasko. Roku 1990 se Altenburg stal opět součástí spolkové země Durynsko.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří zámek, původně hrad. První písemná zmínka o hradu v Altenburgu pochází už z roku 976. V areálu hradu a zámku Altenburg sídlí v současnosti hradní muzeum a také muzeum hracích karet. Další zajímavá stavba je renesanční radnice postavená v letech 1562 - 1564, která patří k nejvýznamnějším renesančním stavbám v Německu . Její architekt byl slavný Nikolaus Grohmann. V současné době slouží také jako konferenční hala pro radu města a pro různé koncerty. Zajímavé jsou i barokní stavby Schenkendorffsches Palais z roku 1724 a Alte Amtshaus z roku 1725. Krásná je celá historická čtvrť Nikolai. Dále můžete v Altenburgu navštívit např. muzeum Lindenau, které sídlí v paláci Bernharda Augusta von Lindenau (z roku 1875) . V něm můžete obdivovat sbírku klasických starožitností, italské malby z 13. - 15. století i moderní umění. Milovníky přírody určitě potěší nevelká, ale velmi atraktivní botanická zahrada (Botanischer Erlebnisgarten Altenburg) . Nejkrásnější náměstí ve městě Altenburg je Tržní náměstí.

Letiště Lipsko-Altenburg

Altenburg disponuje i menším letištěm, které bylo založeno již v roce 1913. V současnosti odtamtud létá nízkonákladová společnost Ryanair. Oficiální stránky letiště naleznete ZDE . Letiště Altenburg se nachází několik kilometrů východně od města.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování naleznete ZDE . Dobře se najíst můžete např. v restauracích Kulisse, Sparta, Casino a Pharao. Za noční zábavou můžete vyrazit do podniku "Nachtclub". Ve městě nechybí ani divadlo a komplex Goldener Pflug, kde se koná řada kulturních a sportovních akcí.

Doprava

Altenburg je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší letiště je jen několik kilometrů východně od města. Autem se tam nejlépe dostanete po silnici č. 7, 93 a 180. Hlavní nádraží je od historického centra vzdálené asi 1, 5 km.

Města a obce v okolí

Altenburg (0km)Schmölln (11km)Meerane (15km)Waldenburg (17km)Penig (20km)Geithain (20km)Lunzenau (23km)Zeitz (22km)Heukewalde (20km)

Webmap: 1 2 3