TIXIK.cz » Města » Altea

Ubytování Altea

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Altea: Hlídač pokojů
Altea Mapa Mapa hotelů Altea

Související témata

Satelitní mapa Altey, Penziony v Altei, Luxusní ubytování v Altei, Apartmány v Altei, Levné ubytování v Altei, Altea: Fotografie

Doporučené hotely Altea


Zobrazit všechny »Altea: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Altea Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Altea a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:11:05, Telefon: +34 965 84 13 00, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
krásné pláže
pobyty u moře
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní

Business travel (průmysl)

automobilový

Aktivity

horská kola
potápění
jízda na koni
rybaření
surfování
windsurfing
vodní lyžování
kitesurfing


Informace a fakta

GPS: 38.5988, -0.0514
Nadmořská výška: 53 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:14

Altea: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:03
Altea je jedno z nejpůsobivějších městeček na pobřeží zvaném Costa Blanca ve Španělsku . Nachází se cca 50 km od Alicante a 10 km od Benidormu . V současnosti zde žije cca 24 000 obyvatel. Altea láká návštěvníky svými krásnými plážemi a pohádkovým vzhledem.

Doprava

Altea je nejlépe dostupná po dálnici AP7 nebo letecky. Nejbližší mezinárodní letiště L'Altet se nachází ve městě Alicante , vzdáleném cca 50 km. Z letiště se sem dostanete taxíkem či autobusem. 10 km vzdálený Benidorm je spojen vlakovými i autobusovými linkami s dalšími velkými městy ve Španělsku. Některé autobusové linky, jako např. Eurolines, sem jezdí i z jiných států.

O městě

Altea je městečko, které vypadá, jako by ho někdo vystřihl ze světa pohádek a na pozadí přilepil pohoří Bernia. Pro městečko jsou typické bílé zářivé domky, které se šplhají až nahoru ke kostelu La Mare de Déu del Consol se zvonicí a zajímavou kopulí, zdobenou modrobílými keramickými taškami. Altea je také oblíbeným místem malířů, literátů a muzikantů. V 60. a 70. letech 20. století bylo městem bohémů. V městečko je spousta romantických úzkých uliček s kouzelnými zákoutími, četnými galeriemi a uměleckými dílnami. Ty zásobují zdejší tradiční trh s dekorativními i užitnými předměty. Trh se koná vždy od července do září na náměstí u kostela (od 19 hodin do jedné hodiny ráno) .

Turistické služby

Samozřejmostí je široká nabídka kvalitního ubytování a dostatek restaurací, barů i obchodů. Základní nabídku ubytování naleznete ZDE . Nechybí tu ani široká nabídka aktivit. Můžete si tu vyzkoušet všechny možné vodní sporty. Nedaleko letoviska se nachází hned několik zábavních parků. Cca 7 km od města Altea se rozkládá údajně jeden z největších vodních parků v Evropě, Aqualandia Benidorm . Vyhlášené jsou ale i zdejší pláže, kterých je tu více než 5 km.
Zajímavostí je, že je po městě pojmenován jeden typ auta značky Seat. (Historie města Altea jinak sahá do starověku.)

Města a obce v okolí

AlteaLa Nucia (7km)Calpe (10km)Benidorm (10km)Finestrat (14km)Tárbena (11km)Benimantell (16km)Benissa (16km)Villajoyosa (19km)