TIXIK.cz » Hluboká nad Vltavou » Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou: Hlídač pokojů
Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou Mapa Mapa hotelů Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad VltavouAlšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou

Související témata

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou: Fotografie

Doporučené hotely Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou


Zobrazit všechny »


Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Galerie, Aktuální čas: 18:57:48, Nadmořská výška: 430m, Adresa: Alšova jihočeská galerie 145, 373 41 Hluboká nad Vltavou, Česká republika, Telefon: +420 381 213 092, WWW stránky:

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou je součástí uměleckohistorického muzea Jihočeského kraje v České republice . Jeho tři budovy leží v Českých Budějovicích , v Hluboké nad Vltavou a v Bechyni . Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou funguje od roku 1953 jako krajská galerie. Budova v těsném sousedství hlubockého zámku ukrývá neocenitelnou sbírku starého umění a díla moderního a současného českého umění.

O galerii

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou je jedna z pěti největších a nejvýznamnějších institucí svého druhu v České republice . Je významná především sbírkou starého umění, která ve Střední Evropě nemá obdoby. V České republice snese srovnání snad pouze se sbírkou gotického umění v Anežském klášteře v Praze . Novogotickou zámeckou jízdárnu na Hluboké postavil v letech 1845-47 vídeňský architekt Franz Beer. Autorem přestavby v letech 1953-55 byl budějovický architekt Jaroslav Fidra.

Unikátní sbírky

Sbírka starého umění Alšovy Jihočeské Galerie je nejproslulejší a nejobsáhlejší kolekce gotického malířství a sochařství u nás. V galerii můžete obdivovat významná díla 13. – 16. století, období rané i vrcholné gotiky doby lucemburské, která pocházejí z jižních Čech a Šumavy , což jsou například díla z okruhu Mistra vyšebrodského oltáře a Mistra třeboňského , a také práce z období tzv. krásného slohu, který se ustanovil v 2. polovině 14. Století.

Sbírka českého a evropského umění 16. – 19. století

Sbírka starého umění obsahuje také díla českého a evropského umění 16. – 19. století, především významný soubor nizozemské malby (jak vlámských, tak holandských mistrů) . K vidění jsou okouzlující krajinomalby, živelná panoramata rozbouřených vod, ale také tzv. natura morta, tedy klasická vlámská zátiší.

Sbírka českého moderního umění

Významná je sbírka českého moderního a současného umění, obsahující díla významných českých umělců 19. století (J. Preisler, A. Slavíček) , avantgardy (E. Filla, Štyrský, Toyen) , či Rakovnické skupiny RA či 12/15, jejíž členové výrazně přispěli tváři umění své doby.

Praktické informace

Galerie má otevřeno denně, v období od dubna do října od 9:00 do 18:00, v období od listopadu do března od 9:00 do 16:00. Na Štědrý den je zavřeno a v neděli a ve státní svátky je vstup volný. Z Českých Budějovic se lze na Hlubokou dopravit autobusem, cesta trvá 25 minut, vlakem 19 minut.


Informace a fakta

GPS: 49.0533, 14.4419
Nadmořská výška: 430 m
Telefon:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Status galerie:
Expozice:
Ostatní části expozice:
Služby:
Hostování aktivit:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:47:34

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou: Recenze

Alšova Jihočeská Galerie v Hluboké nad Vltavou prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hluboká nad Vltavou (0.6km)Pištín (8km)Malé Chrášťany (10km)Adamov (9km)Purkarec (8km)Sedlec (12km)České Budějovice (9km)Habří (14km)Lomnice nad Lužnicí (20km)

Webmap: 1 2 3