TIXIK.cz » České Budějovice » Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích: Hlídač pokojů
Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích Mapa Mapa hotelů Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích

Doporučené hotely Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích


Zobrazit všechny »


Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Galerie, Aktuální čas: 23:33:34, Nadmořská výška: 390m, Adresa: Náměstí Přemysla Otakara II. 35-36, 370 01 České Budějovice, Česká republika, Telefon: +420 387 311 102, WWW stránky:

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích je součástí uměleckohistorického muzea Jihočeského kraje v České republice . Jeho tři budovy leží v Českých Budějovicích , v Hluboké nad Vltavou a v Bechyni . Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích funguje od roku 1953 jako krajská galerie. Budova v Českých Budějovicích významně reprezentuje instituci AJG především v oblasti současného a moderního umění.

O galerii

V lednu roku 1953 mohla veřejnost poprvé navštívit výstavní prostory v tzv. Wortnerově domě v centru Českých Budějovic. Renesanční budova z poloviny 16. století s gotickým jádrem, příslovečným cimbuřím a nárožními věžičkami je vynikajícím výstavním prostorem. Starobylé interiéry jsou určeny pro výstavy menšího a středního rozsahu a několikrát v roce jsou obměňovány.

Výstavy

Výstavy ve Wortnerově domě se - vzhledem k povaze prostor - zaměřují především na malbu, grafiku a kresbu. Zpravidla jde o retrospektivní výstavy významných umělců, ale také zde často vystavují čerství absolventi uměleckých škol. Muzeum prezentuje také práce posluchačů hlavních výtvarných ateliérů v zemi.

Praktické informace

Ve Wortnerově domě mají otevřeno denně od 9:00 do 18:00, na Štědrý den a na Silvestra je však zavřeno. V neděli a ve státní svátky je v galerii volný vstup. Cesta z Prahy do Českých Budějovic trvá jen něco málo přes dvě hodiny.


Informace a fakta

GPS: 48.9745, 14.4743
Nadmořská výška: 390 m
Telefon:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Status galerie:
Expozice:
Ostatní části expozice:
Služby:
Hostování aktivit:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:47:40

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích: Recenze

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

České BudějoviceAdamov (6km)Habří (11km)Hluboká nad Vltavou (9km)Doudleby (9km)Ledenice (11km)Pištín (13km)Malé Chrášťany (15km)Chlumec (13km)

Webmap: 1 2 3