TIXIK.cz » Města » Almeria

Ubytování Almeria, hotely Almeria

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Almeria: Hlídač pokojů
Almeria Mapa Mapa hotelů Almeria

Související témata

Satelitní mapa Almerii, Luxusní ubytování v Almeriji, Levné ubytování v Almeriji, Autopůjčovny v Almeriji, Apartmány v Almeriji, Almeria - počasí, Almeria: Fotografie

Doporučené hotely Almeria


Zobrazit všechny »Almeria: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Almeria Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Almeriji, Plánovač výletů, Almeria a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:52:33, Telefon: +34 950 27 43 60, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

těžební
IT


Informace a fakta

GPS: 36.8383, -2.4618
Nadmořská výška: 26 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:15

Almeria: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:19
Almeria je přístavní město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii, ve stejnojmenné provincii, jíž je hlavním centrem. V současnosti zde žije okolo 190 000 obyvatel. Almeria je významným přístavem, který spojuje Evropu s Afrikou .

O městě

Almeria je rychle rostoucí město. Počet obyvatel se v posledních letech zvyšuje hlavně díky přistěhovalcům. I přesto, že má město co nabídnout, řada lidí tudy jen projede. Při jeho návštěvě ale musíte počítat, že se zde budete cítit více jako v nějákém městě v arabské zemi, než ve španělském městě.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky patří středověká tvrz zvaná Alcazaba ze 13. století, katedrála Almeria, renesanční kostel Santiago ze 16. století, hrad San Cristobal a starobylé opevnění Jayrán. Unikátním příkladem industriální architektury je stará nákladní rampa nazývaná "Anglický kabel ". Hlavním bulvárem města je Rambla Almeria. K procházkámi i posezení ve stínu je ideální přímořská promenáda Paseo de Coches. Milovníci historie by měli navštívit zdejší Muzeum Almeria, které představuje historii regionu od pravěku do středověku. Pokud by vás město nenadchlo, můžete vyrazit do nádherného přírodního přímořského parku Cabo de Gata-Níjar , který je biosférickou rezervací UNESCO a nezklame tak žádného milovníka přírody.

Turistické služby a aktivity

Almeria disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Mezi oblíbené podniky patří restaurace Terraza Carmona, Bellavista, Club de Mar a Rincón de Juan Pedro. Nechybí tu např. ani multikino s 10 sály či řada obchodů, obchůdků a stánků s občerstvením. Pokud máte rádi moře, můžete si ho užít na zdejších písečných plážích, kde si můžete zároveň vyzkoušet různé vodní sporty.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Současná Almeria vznikla v roce 955, kdy původní osadu nechal opevnit córdobský chalífa Abd ar-Rahmán III. Až do roku 1489 bylo město v rukou Arabů.

Doprava

Almeria je významným dopravním uzlem. Jezdí odtud pravidelné lodní linky do Afriky, např. do Ceuty , Melilly a Maroka . Autem se sem dostanete po dálnici A-7 (E-15) . Nejbližší letiště Aeropuerto de Almeria se nachází několik kilometrů východně od města. Dostat se do města dá ale i vlakem či autobusem.

Města a obce v okolí

AlmeriaViator (6km)Vícar (16km)Roquetas de Mar (16km)Alhama de Almería (16km)Los Albaricoques (30km)Instinción (25km)El Ejido (32km)Huebro (27km)

Webmap: 1 2 3