TIXIK.cz » Města » Alghero

Ubytování Alghero, hotely Alghero

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alghero: Hlídač pokojů
Alghero Mapa Mapa hotelů Alghero

AlgheroAlghero

Související témata

Satelitní mapa Alghera, Tipy na výlety poblíž Alghera, Penziony v Algheru, Luxusní ubytování v Algheru, Apartmány v Algheru, Autopůjčovny v Algheru, Alghero: Fotografie

Doporučené hotely Alghero


Zobrazit všechny »


Alghero: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alghero Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alghero a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:47:39, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
krásné pláže
romantická atmosféra
pobyty u moře
mírné klima

Proti

přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty
slabší noční život

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 40.5588, 8.3179
Nadmořská výška: 20 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:49

Alghero: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 10:15:24
Alghero (katalánsky L´Alguér) je město, které leží na západním pobřeží ostrova Sardinie v Itálii . Městu se přezdívá „Malá Barcelona“ (italsky Barcelonetta) protože má katalánský vzhled a mluví se tam katalánsky. Alghero dominuje 80 km dlouhé „korálové riviéře“, která se táhne od mysu Capo Caccia po pláž Poglina.

Pohledy do historie


Město Alghero vzniklo na základech staré osady v roce 1102. O založení města se zasloužila bohatá rodina z Janova , Doriové. Katalánsky se tam mluví proto, že papež Bonifác VII. dal Sardinii v léno Aragonské dynastii, která si začala ostrov nárokovat. Roku 1354 město Alghero dobyl král Pedro IV. Aragonský, poté následovalo cílené osídlování Alghera koloniemi Aragonců a Katalánců. Od té doby až dodnes se v Algheru mluví téměř čistou katalánštinou. Dvojjazyčnost se projevuje např. ve jménech ulic, které jsou psané jak katalánsky, tak italsky.

O městě

Hlavní ekonomický příjem pro město plyne z turistiky. Při největším rozkvětu turistiky po II. světové válce právě do města Alghero začali přijíždět zahraniční turisté. Historický střed města Alghero je obklopen středověkým opevněním, jehož část směřující do moře se zachovala ve velmi dobrém stavu. Domy ve městě byly vybudovány z pískovce, který se drolí kvůli povětrnostním vlivům. Dominantní stavba města Alghera je pozdně gotický katalánský chrám Cattedrale di Santa Maria Immacolata di Alghero, jehož stavba začala v druhé polovině 16. století a trvala celých 180 let. Ve 20. století pak dostala neoklasicistní fasádu. Dále je možné navštívit starověké pohřebiště Anghelu Ruju či nuragskou osadu Palmavera. Poblíž je také stalaktitová Neptunova jeskyně (Grotta di Nettuno) , která leží na pobřeží. V současnosti má město Alghero asi 44 000 obyvatel.

 2011-08-17 12:55:17
Alghero je moc krásné. Letos jsme ho navštívili a opravdu to je snad hezčí než Barcelona. Jen nás moc nenadchla pláž, kde byly na jedné straně navezené chaluhy, a na druhé straně, byť poměrně dlouhé pláže, se nedalo téměř projít, jak moc tam bylo lidí.

Města a obce v okolí

Alghero (0km)Villanova Monteleone (15km)Olmedo (12km)Santa Maria La Palma (12km)Sassari (27km)Ploaghe (38km)Osilo (36km)Sennori (35km)Bosa (33km)

Webmap: 1 2 3